Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy a nárciszt...

Létezik olyan, hogy a nárcisztikus megváltozik valakiert?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a párom, de tönkretett teljesen és elhagytam.. Állandóan azon agyalok, mi van ha egyszer egy másik nőèrt megváltozik és vele szépen fog bánni és az a nő megkapja azt az énjét akire én vágytam. Ez annyira nem fer.


Más is érzett így?


2022. ápr. 5. 10:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
20%
Nárcisztikus megváltozhat, de nem egy másik nőért vagy miatt! Egyszerűen a személyiség fejlődik, kognitív viselkedésterápia által vagy valamilyen trauma éri stb. De azért a leírtak alapján te sem vagy rendben teljesen... :-) "nő megkapja azt az énjét akire én vágytam"
2022. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
nem
2022. ápr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

#1 Most ezzel a mondattal mi volt a baj...? Mi nincs rendben velem?


Ja empata vagyok igen, na és.

2022. ápr. 5. 11:12
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

A nárcisztikus nem változott meg a másik nőért. Az, hogy vele szépen viselkedik, az része a nárcisztikusok játékának. Az az első fázis, a szerelembombázás, amikor ő az álompasi. Ez arra jó, hogy azt a másik nőt behálózza. Neki mindig kell valaki, aki kielégíti az igényeit, de nyilván nem maradnának mellette, ha rögtön a valódi arcát mutatná. Hidd el, egyszercsak a másik nővel is eljön majd a leértékelési fázis, amikor egy darab ronggyl is jobban bánik, mint a nővel.

Büszke lehetsz magadra, hogy mertél kilépni egy ilyen kapcsolatból, nem könnyű.

Szeretettel ajánlom a témában Vinter Éva videóit a youtube-on. Azt hiszem, segíthet megérteni és elfogadni, hogy nem veled van a baj és ő nem fog megváltozni senkiért.

2022. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom neked kérdező a Legnagyszerűbb könyv a nárcizmusról, c. könyvet. Ott leírja egy emberben miért alakul ki ez, miért lett nárcisztikus. Sokat lehet belőle tanulni, úgy el tudod fogadni, hogy miért lett ilyen. Ha kicsit mélyebben bele akarsz látni a témába. Nem fog megváltozni érted, mert nem tud, és nem érdemes mellette élni el kell engedni, neki ilyen a személyisége. Egy hosszú terápia kellene neki, ami miatt megérti, hogy mit okoz másban, de ezt nagyon nehéz elérni mert magától nem fog elmenni. Ha mindig feláldozod magad miatta, azzal csak újabb köröket futsz vele.
2022. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja, kezdetben megfog valtozni. Kezdetben. Anyam 50 eve narcisztikus, soha egy lepest nem mozdult a valtozas fele, ellenben egyre rosszabb lett a szemelyisege. Ne aggodj, nem fog a masik se semmit megkapni, csak a kapcsokat elejen. Jatszma.
2022. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
#5 Tudod én nagyon nehezen hiszem el, hogy nincs tudatában annak, hogy mit okoz, vagy hogy amikor össze vissza hazudik, akkor az nem tudatos. Mert amikor éppen ki kell engesztelnie, mert különben tudja, hogy többet nem beszélek vele, akkor pontosan tudja mit mondjon és hogyan kéne amúgy meg normálisan működnie és viselkednie. Mint aki pontosan tudja, hogy mi a vétke, mégis újra és újra megteszi. Szóval nekem nem úgy tűnik, hogy totál homály számára ahogy viselkedik.
2022. ápr. 5. 17:17
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem tudja, mit okoz másokban. Vagy csak szimplán nem érdekli. A nárcisztikusnak mindig csak önmaga lesz a legfontosabb. Amikor kedves veled, az csak azért van, mert szüksége van rád, de nem ám úgy, ahogy egy normális párkapcsolatban elvárnád, hanem csak az igényeit kielégíteni. Minden csak játék. Amikor eleged van és azzal fenyegeted, hogy nem beszélsz vele, akkor érzékeli, hogy elveszíthet (elveszítheti az ún "nárcisztikus ellátmányt") és próbál visszaédesgetni. Amikor pedig úgy érzi, újra megvagy, megint lehet veled a legnagyobb paraszt. Nem fontos neki az, ha te közben belerokkansz a játszmáiba, a te lelked nem fontos, ő viszont tudja, hogy bánjon veled úgy, hogy azt hidd, mégis fontos vagy. De a cél mindig az, hogy neki jó legyen. Hidd el, nem vagy egyedül, nagyon sokan átmentek azon, amiben vagy. Nem kell hibáztatnod magad. Ő így működik és az okát nem benned, hanem az ő gyerekkorában kell keresni. Teljesen normális, ha össze vagy kicsit zavarodva, de már a legfontosabb lépést megtetted: kiléptél a kapcsolatból. Mert a nárcisztikus ha fel is ismeri, hogy nárcisztikus, legtöbbször esze ágában nincs változtatni, mert az nem érdeke. Szóval az egyetlen mód, ha te hagyod el és minden kapcsolatot megszűntetsz vele.

Én is ajánlom Vinter Évát, érthetően beszél ezekről.

2022. ápr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem is erről beszéltem kérdező. Empátiája nincsen, ezért nem úgy érzékeli nem úgy fogja fel amit tesz, mint adott esetben te vagy én. Ezért ajánlottam a könyvet, ott jobban belelátsz ebbe. Nem felmentem ezzel, de te könnyebben megértheted, hogy miért lett olyan amilyen, és hogy milyen játszmákat játszott veled. Ezért tanácsoltam, hogy szakítsd meg vele a kapcsolatot. 5-ös voltam.
2022. ápr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet, mert terhes lettem tőle és pár hét múlva szülök.. egyedül várom, de félek, hogy mikor jelenik meg és teszi tönkre a jövőm/ jövőnk a babával.


Abortusszal ne jöjjön senki,hogy miért nem vetettem el, mert nekem az nem megy le a torkomon.

2022. ápr. 5. 23:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!