Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért veszek mindent magamra?

Miért veszek mindent magamra?

Figyelt kérdés

Lehet ez valami üldözési mánia.

Ha buszjegyet veszek és bunkó velem az eladó, rögtön arra gondolok, hogy miattam, hogy biztos én rontottam el valamit, vagy én nem vagyok szimpatikus, vagy furan viselkedtem, teljesen mindegy, lényeg hogy miattam.

Bármilyen helyzetben ugyanez. Ha les a boltban a bizonsági őr, ha bunkók mikor időpontot kérek az orvoshoz, ha valaki les a buszon, bármi...

Pár óra kattogás után üt be, hogy ja, lehet hogy csak rossz napja volt, vagy lehet hogy csak sietett és nem akart velem foglalkozni, vagy összekapott az asszonnyal, bármi...

De automatikusan mindig az jön, hogy miattam, hogy én nem csináltam jól valamit és azért...

Mivel mar annyiszor történt ilyen, már előre félek ilyen reakcióktól, rástresszelek, és felek hogy elrontok valamit, es ezért megbélyegeznek...

Honnan jön ez? Hogy lehet átalakítani?


2022. máj. 16. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2022. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomhiány?
2022. máj. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
25 vagyok
2022. máj. 16. 08:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a cipőben járok.
2022. máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez, nekem szociális fóbiám, és depresszióm van, igaz öndiagnózis (még) de nagyon stimmelnek a tünetek.
2022. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ketteshez csatlakozva, ez önbizalomhiány és megfelelési kényszer.
2022. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!