Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mennyire súlyos Xanax...

Ez mennyire súlyos Xanax függőség?

Figyelt kérdés
5-6 mg alatt nem is érzem a hatását, van hogy naponta 10mg is beszedek ha stresszes napom van. Szeretnék leszokni, de nem tudom hogyan kezdjek neki.

2022. máj. 17. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég súlyos függőség.
2022. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Mióta szeded? Milyen adaggal kezdted? Mindig reggel-este szeded? Soron kívül is szoktál bevenni? Miért akarsz leszokni?
2022. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel én is így vagyok csak 7-8mg-al szedem naponta. Addiktológus segítségével sem tudtam leállni vele, ő meg folyamatosan felírja hogy nehogy rosszul legyek. Ördögi kör.
2022. máj. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Uram isten. Én max 1 mgt szedek egy nap, de mar rosszul érzem magam emiatt. Ennyi mennyiség mellett meg h h elsz?
2022. máj. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez már elég durva adag, illetve függőség. De! Simán letudod tenni, ha kitartó, és kellőképp elszánt vagy. Nagyon lassan pici adagok csökkentésével, kb 3-4 év alatt. Lehet soknak tűnik ez az idő, de ez a tuti recept, hogy megszabadulj a benzotól. Egyébként is kénytelen leszel előbb utóbb leszokni.
2022. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem viszi le nagyon a pulzusod ? Vagy nem is nézed ?
2022. máj. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kalman.Mikorka ***** válasza:

Rengeteget szedsz. Erős függőség. Mondjuk, jobb, mint a Rivotril, az alprazolamról (Xanax, Frontin) könnyebb leszokni.

Otthon ne próbáld letenni vagy csak lassan. Ilyen erős függőségnél először ne is csökkentsd, csak határozz meg egy adagot aminél többet csak ritkán, nagy szukseg esetén veszel be.


Keress fel egy addiktológust vagy ha nincs, egy pszichiátert. Segítenek lejönni róla és valószínűleg kezelhető pszichoterápiával az a problémád ami miatt elkezdted szedni vagy ami miatt egyre jobban rászoktál.


Nem ijesztgetés miatt mondom, kórházi befekvésre készülj. Ott könnyebben túl leszel rajta, biztonságosabb környezet és ott nem csak 1-2 hetente, esetleg havonta jutsz pszichológushoz. Ha jelentkeznek az elvonási tünetek, kórházban könnyen tudják kezelni/enyhíteni. Vagy az említett addikt, pszich javasol, segít, de az nem azonnali segítség.


Ha otthon akarod letenni, rohadt nagy elhatározás és hatalmas akaraterő kell hozzá. Eleinte havonta csökkentsd 0.25mg-al. Ha csak csekélyek az elvonási tünetek, mehet picit gyorsabban is. Maximalis tempó, 10-15 nap után 0.25mg csökkentés. Csak akkor gyorsíts, ha jól bírod. Eleinte 28 napra, utána 25 napra, stb. csökkentsd a szünetet. A lényeg a Lassú, Fokozatos csökkentés, az óvatos tapering. Ha elvonásod van, legfeljebb eggyel korábbi szintre emeld a gyógyszert és várj többet a következő csökkentés előtt.


Sokat segíthet pár idegeket kiegyensúlyozó táplálékkiegészítő pl.: Halolaj, B-vitamin komplex, magnézium kalciummal, pár gyógynövényes készítmény. Utóbbi alól kivétel az orbáncfű (hypericum) és a macskagyökér (valeriana).


Rengeteget segít sport, testmozgás, jól kiválasztott meditáció, relaxáció. Utóbbiból a progresszív relaxációt javaslom. Nyugtat es izommerevségre is jó.

Testmozgásból még az is jó ahol ritmikusan, lassan hintázik a tested, pl. egy lassú séta. Ez szintén jót tesz, nyugtat.


Én kifogtam egy nagyon jó, együttműködő pszichiátert, sok után ő tud rendesen kezelni es ő egyezett bele, hogy csökkenthetem a Rivotrilt.


18 évig szedtem azt a hulladékot. Mert csak. Felírta az orvos, szedjem. 18 éves lettem, 6 éve szedtem, abból 4 éve 3x2mg-os adagot, azonnal letettem. Hiba volt. Estére erős elvonási tüneteim lettek. 12 év alatt még kétszer próbáltam csökkenteni, egyre óvatosabban, de mindig jelentkeztek a tünetek, mert nekem heti 1 mg is gyors tempó volt.

18 év után sikeresen leszoktam. Az utolsó adag elhagyásakor jelentkezett a rebound insomnia, tehát gyógyszer híján képtelen voltam aludni. 3 éjjel összesen 5 órát aludtam. Negyedik este kidőltem, aludtam 14 órát és kész, vége. 2 éve tiszta vagyok. Még mindig drogfüggőnek tartom magam. Majd ha 10, de inkább 15 évig nem nyúlok benzidiazepinhez, barbituráthoz, Z-drug-hoz, valerianahoz, alkoholhoz (mind a GABA receptoron hat), akkor gyógyultnak minősítem magam. Addig is csak a Rivó volt, azóta semmi GABA-ra ható anyag nem jutott a szervezetembe.


A vége, az utolsó adag elhagyása kemény menet volt, de addig –a kiváló orvosom segítségével– sétagalopp.

Mondjuk én a 18 éves kori próbálkozás után csak és kizárólag az elvonási tünetek megelőzésére szedtem és összesen 8 alkalommal vettem be plusz adagot és 3 alkalommal ittam sokat, mert buliban leitattak. Amúgy nem iszom, nem ittam.

Nekem sokat segített, hogy undorodtam magamtól (a függőség miatt) és a gyógyszertől, gyűlöltem magamat, a gyógyszert, a függőséget és az egész helyzetet.

Egy lecsúszott, utolsó szar drogosnak tartottam magam, mert (mint a heroin függők) csak az elvonási tünetek megelőzésére szedtem és semmi más haszna nem volt.


12-18 éves korom közt csak az előírás miatt szedtem és azért, mert a szüleim bíztak az orvos döntésében és a doki véleményét támogatták, nem a leszokásomat.


Még 2 év után is azt érzem amit a szedés alatt, mintha robotgéppel habarták volna össze az agyam, sok esetben nehezen gondolkodok, leblokkolok.


Benzo elhagyása után lehet szedni egy gyógyszert, igaz, hogy vény nélküli, de meg kell beszélni az orvossal. Nekem sokat segít. Ha lejöttél a szerről, fél év múlva írj ide vagy nekem privátot és elmondom. Addig nem tanácsos használni.


Nagyon sokat írtam, biztos van benne hiba, de ennyit nincs kedvem tüzetesen átnézni.


Remélem ezzel segítek neked és másoknak is.

2022. máj. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!