Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Ennyire stresszes...

Mi lehet ez? Ennyire stresszes vagyok?

Figyelt kérdés

Ahányszor sorban kell állnom egy kasszánál például, vagy várnom kell valahol hogy sorra kerüljek, rosszul érzem magam.

Olyan érzés mint a halálfélelem, vagy valami erős rettegés. El kezd gyorsan verni a szívem, izzadok, szédülök.

Miért nem tudok várakozni úgy mint a normális emberek?

Volt hogy be mentem vásárolni egyedül valahova, semmi bajom nem volt, de amikor megláttam a kasszánál a hosszú sort, csörögtem a férjemnek hogy jöjjön be. Ha ő ott van, akkor oké, mert tudom hogy bármikor kimenetek a kocsihoz, ezért nem is félek. De ha nincs ott akkor attól is rosszul vagyok, hogy nem hagyhatom ott a helyet csak úgy.

Nincs semmi rossz emlékem, nem történt semmi, nem értem miért alakult ki ez nálam.

Volt hogy kijöttem a bankból, nem tudtam tovább várni. De ahogy kitettem a lábam egyből elmúlt minden rossz érzésem. Vissza áll a szívem is a normális ritmusára, mintha nem is lett volna félelem.

Van másnak is ilyen?

Középkorú nő vagyok.



2022. máj. 21. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Panikbetegseg? Beszélj egy pszichiáterrel.
2022. máj. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Agorafóbiának tűnik. Esetleg pánikbetegség. Pszichoterápia vagy pszihiáter segíthet.
2022. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez pánik betegség. Ha legközelebb mész vásárolni vigyél magaddal valakit hidd el könnyebben fog menni.:)
2022. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Agorafobia - fobia sorbanallastol, piros lampaknal, stb.

Pszichologus tud segiteni kognitiv viselkedesterapiaval: beallsz a sorba es megallod hogy elgyere. Ez a hozzaszoktatas technikaja. Vigyazz mert ha nem kezeled egybol az agorafobia az eleted mas teruleteire is kiterjedhet.

2022. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!