Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig hízok még az antidepres...

Meddig hízok még az antidepresszánstòl?

Figyelt kérdés

Fél éve szedek antidepresszánst.

Sosem voltam kövér alkalt, de miòta szedem csak hízok és hízok. A gyògyszer előtt sosem figyeltem arra mit eszek, mindig is nagyon édesszájú voltam.

A munkámbòl adòdòan rengeteget mozgok egész nap talpon vagyok. Viszont azt vettem észre hogy hiába csökkentettem az édességet nem akarnak lemenni a kilok, sőt inkább egyre jobban felfelé jönnek. Fehér kenyeret sem eszem már , nyilván nem vagyok olyan típus hogy csak zöldség gyümölcs de ezt akkor is soknak találom.

Viszont ez a fajta antidepresszáns bevállt. Sokat segített a szorongásomon, pánikrohamaimon amik már nagyon durva stádiumba voltak.

Volt valaki hasonlò cipőben? Van rá valami megoldás vagy egyáltalán lehet fogyni antidepresszáns mellett?



2022. máj. 22. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Beszélj az orvosoddal és kezdj valami sportba! Mindenképpen kezdj el kajanaplót írni, hogy pontosan láss, mit és mennyit eszel ill iszol!
2022. máj. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már említettem neki.

Azt mondta hogy ettől a fajta antidepresszánstòl álltalában nem szoktak az emberek hízni. Annyit mondott hogy figyeljek a kajára és mozogjak. De mint említettem is a munkám miatt rengeteget mozgok egész nap talpon vagyok.

Mikor pedig haza érek már nagyon fáradt vagyok. De lehet hogy muszály leszek erőt venni magamon és itthon is mozogni picit.

A kaja naplòt megpròbálom

2022. máj. 22. 17:15
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Nos igen, nem a gyógyszertől hízol, hanem az általa keltett étvágynövekedés okozta többlet kalória beviteltől. Szóval egyél kevesebbet. Nehéz, tudom. Érdekes, egyetlen antidepitől se híztam, pedig többek között emiatt kell szednem.
2022. máj. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Pedig úgy érzem mostanában nem eszem olyan sokat, pròbálom vissza fogni amennyire csak lehet 🥺

Megpròbálok mégjobban oda figyelni.

Te mit szedsz jelenleg?

2022. máj. 22. 17:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Válts hatóanyagot.
2022. máj. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Azért van, mert végre múlik a depressziód. A depi miatti étvágytalanság csökkent, így többet eszel.
2022. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam a váltáson de pont ezért váltsak mert hízok tőlle? Úgy , hogy egyébként a többi antidepresszánsròl sokkal rosszabb hízási tapasztalatokat hallok. Szerintem más hatòanyagtòl is híznék sajnos :(.
2022. máj. 23. 04:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez melyik antidepresszáns?
2022. máj. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Escitalopram
2022. máj. 24. 07:20
 10/10 anonim ***** válasza:
16%
Azért hízol, mert használ a gyógyszer és nem szorongsz, ezáltal eszel. Én is így voltam.
2022. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!