Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik szednek erősebb nyugtatók...

Akik szednek erősebb nyugtatókat! Milyen tüneteitek voltak korábban és megszűntek-e azok a nyugtató szedésétől és ha igen, mennyi idő után? Vagy nem nyugtatónak hívják ezeket, hanem máshogy, antidepresszánsnak? Vagy ez két különböző dolog?

Figyelt kérdés
Ha különböző, akkor mi a különbség?

2022. máj. 21. 12:13
 1/7 A kérdező kommentje:

Illetve még most olvastam kettőről, az egyik valami hangulatstabilizáló, a másiknak nem jut eszembe a megnevezése.

Talán antipszichotikum?

2022. máj. 21. 12:43
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtatókon altalában a benzodiazepin tipusú gyógyszereket hívjuk (pl. rivotril, xanax, frontin stb.) Nagyon hatásosak a szorongás ellen, de hosszú távon nem szedhető mivel elvesztik a hatásukat (tolerancia alakul ki) és brutális elvonási tünetekkel jár. Antidepresszánsok viszont egy teljesen más csoport. Hosszútávon szedhetőek, de sajnos szorongás esetén nem olyan hatásosak mint a nyugatatók és nem igazán lehet megjósolni, hogy kinél miként hatnak. A pozitiv hatására (márha lesz egyáltalán, sajnos nem garantált) várni kell 4-6 hetet. Főként SSRI tipusut adnak manapság, leginkább szexuális mellékhatás az ami nagy valoszinűséggel jelentkezni fog. Hirtelen abbahagyni ezeket sem szabad mivel elvonási tünetekkel járnak, de lassan csökkentve a dózist probléma nélkül elhagyható. Remélem így már érthetőbb a különbség.
2022. máj. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Egy másik kérdésnél olvastam (valaki másnak egy régebbi kérdésénél), hogy egy hozzászóló több gyógynövény kombinációjából álló tablettát szedett és azt írta, hogy az neki jó.


Most három alkotóeleme (gyógynövény) jutott eszembe: a macskagyökér (valeriana), komló, citromfű. Lehet, hogy még más is volt a készítményben, annyira nem olvastam el.


A véleményedre vagyok kíváncsi azzal kapcsolatban, hogy az működhet-e és lehet, hogy jobb esetleg mint a fent felsorolt szerek? Abból a szempontból, hogy esetleg nem okoz hozzászokást. Vagy igen?

Tudsz erről valamit? Vagy inkább a gyógyszereket ismered?


Nem mentettem el sajnos annak a tablettának nevét, linkjét amit megadott az a hozzászóló, de megpróbálom megkeresni és ha meglesz, akkor ideteszem.

2022. máj. 22. 01:22
 4/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem érthető, hogy mit akartam kérdezni.

A kérdés tehát, az hogy vajon a gyógynövényekből készült kivonatok elég hatékonyan tudnak-e nyugtatni, valamint az is kérdés, hogy a gyógynövények okoznak-e hozzászokást?

2022. máj. 22. 01:24
 5/7 A kérdező kommentje:

Megvan.


Ez volt a kérdés:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..



Erről készítményről írta hozzászóló, hogy jó:


[link]

2022. máj. 22. 01:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes ezekkel próbalkozni, nagyjából annyit érnek mint amikor egy égő autóra rálocsolsz egy pohár vizet.
2022. máj. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. máj. 23. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!