Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátrián ha valaki bent...

Pszichiátrián ha valaki bent van hetekig vagy akár hosszabb ideig, mit csinál, mi történik ott?

Figyelt kérdés
Gondolom van beszélgetés pszichiáterrel/pszichológussal (Minden nap?), de azon kívül? Csak fekszenek?
2022. máj. 22. 18:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Pont ez az, amit igazából nem tudok elképzelni, hogy főleg ha csak 1 órára adják oda a telefont, ugye van beszélgetés, de az is gondolom napi 1-2 óra csak, akkor ha ki sem lehet menni pl. zárton a kertbe se meg sehova, akkor egész áldott nap mit csinálnak az emberek, csak fekszenek? Olvasgatni, rejtvényt fejteni, tévézni, ilyeneket lehet?

Aki zártra megy, annak minden cuccát elveszik? Nyílton meg minden lehet nálad?


Bocsi ha hülyeségeket kérdezek, saját tapasztalatom szerencsére nincs, csak eleinte nem tudtam elképzelni, hogy van ez.

2022. máj. 23. 09:07
 12/17 A kérdező kommentje:
Már nem azért, nyilván aki oda kerül, főleg zártra, az már súlyos eset (gyanítom), de ha magamból indulok ki, azt gondolnám, hogy ha hetekig be lennék zárva a kórházba, nem érintkezhetnék a külvilággal, nem csinálnék semmi különöset, akkor tuti begolyóznék és még jobban szoronganék. Amúgy nekem szorongásom van, de szerencsére nem súlyos, gyógyszert se szedek.
2022. máj. 23. 09:09
 13/17 anonim ***** válasza:
71%

Gyakran a társalgóban egymással beszélgetnek a betegek. Várják a látogatásokat, telefon kiosztást. Nem mindenki bír feküdni. Sokan csak fekszenek.


A zárton 72 órán belül bíró (igazságügyi szakértő) dönt arról, hogy indokolt-e ott tartani. Engem kiengedett. Nemcsak súlyos esetek vannak ott. Ha nincs hely a nyílton,megy sima pánikbeteg is kerülhet zárta, mert ott még van szabad hely alapon.


Reggel: reggeli, aztán vizit

Utána: semmi. Idővel jön az ebéd

Délután: szocioterápia

Este latogatás, mobil osztás.

2022. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Tulajdonképpen olyan, mint egy börtön, elzárják az embereket a külvilágtól, mondjuk nem véletlenül. Bár a börtönben még jobb, mert ott dolgoznak is egyesek. Én dolgoztatnám a pszichiátrián lévőken is, mert így kész Hawaii, csak beszélgetnek, egész nap megy a lustálkodás. Kert is van, basszus, mintha üdülnének. Zavarnám őket takarítani, rakodni, egyéb munkákra.
2022. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem biztos, h bírnák. Pl zárton a legtöbb beteg 80 év feletti és ágyhoz van kötve, nem tud felállni. Őket dolgoztatni?


Súlyos depressziósnak sem menne. 3 kg is kiesik a kezemből. El sem tudtam egyedül menni a kórházna mert nem tudtam rendesen járni, mozogni. Taxi vitt be.


Sok a szellemi fogyatékos, akiknek pszichés bajuk is van.


Nem moshat fel, mert nem adható a kezébe eròs vegyszer.

2022. máj. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
15. Hmm, érdekes.
2022. máj. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Attól, h zártról nyiltra kerül valaki, nem biztos, h munkaképessé válik.


Kb a betegek felét lehetne belevonni kisebb munkákba.


Gyszer is rontja a munkaképességet. Sokat kell aludni, nem tud egyenesen járni. Stb.


Nem az egészséges, munkaképes betegek vannak ott.

2022. máj. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!