Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » CPTSD miért nem személyiségzav...

CPTSD miért nem személyiségzavar? Mikor megváltoztatja az is az embert?

Figyelt kérdés

#trauma #PTSD #komplex poszttraumás stressz
2022. máj. 27. 13:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Minden trauma megváltoztatja az embert valamennyire, attól az még nem lesz személyiségzavar.
2022. máj. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
A D-vitamin is megváltoztatja az embert, de a Cigi a pia is, sőt még a túlzásba vitt szex is!
2022. máj. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1, De a folytonos traumák, bántalmazások kisgyermekkorban teljesen megváltoztatja a személyiséget, mindenre kihatással van.

Nem olyan, hogy valaki elveszíti a kutyáját.

2022. máj. 27. 13:52
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Én is így nőttem fel, ki is alakult a PTSD-m, de ez nem személyiségzavar. 1.-es vagyok.
2022. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

A személyiség meg nem egy üvegdarab, hogy leütöd, kicsorbul aztán annyi..


Ami nem öl meg az erősebbé tesz!

2022. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező nem tudom, miért pontoztál le, nyugodtan utánanézhetsz: a paranoid, a skizoid, a skizotip, a hisztrionikusság, a nárcisztikusság, a borderline, az elkerülő, stb., ezek a személyiségzavarok, a PTSD-t nem találod ott.
2022. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
CPTSD-t sem. Ezek MELLETT persze lehet személyiségzavarod, de a (C)PTSD önmagában tényleg nem az.
2022. máj. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6, Én nem pontoztam se le se fel senkit.

Tudom, hogy nincs ott a C-PTSD, csak azt nem értem, hoy miért nem.

2022. máj. 27. 23:19
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ténylegesen szakmai választ nem tudok rá adni, nálam 2019-ben rúgta rám az ajtót a PTSD, brutális traumák sorozata után (és akkor még nem is volt vége, csak utána jött az, hogy a hozzám egyik legközelebb álló személyt napok leforgása alatt elveszítettem).


Viszont ismerek személyiségzavaros embert (nem is egyet), azoknak az állapota milliószor rosszabb, mint az enyém. Most kellett egy régi, borderline-os ismerőstől elköszönnünk egy életre, mert komplett pszichózisok gyötörték, amit olyan szinten vetített ki a környezetére, amit már nem lehetett bírni. Bár nem tudom, hogy TE konkrétan hogy vagy, hogy küzdesz meg, de ha én ebből indulok ki, akkor érthető, ő miért személyiségzavaros, én meg miért nem. Egy (C)PTSD-s legyen akármilyen mélyen is, olyan tüneteket nem csinál, mint egy személyiségzavaros. Nem attól vagy szem. zavaros, hogy valami megváltoztatott, vagy kihatott rád. Aki ténylegesen ilyen, az sok esetben abszolút nem tudja magát kontrollálni, beilleszkedni, a realitás talaján mozogni, stb.

2022. máj. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem te vagy viszont a lepontozó, akkor mea culpa.
2022. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!