Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezelt borderline-osok!...

Kezelt borderline-osok! Nektek hogy sikerül?

Figyelt kérdés

Sose tudok és sose tudtam rendesen kommunikálni azokkal, akikkel egy háztartásban élek, "konfliktuskerülés" címszó alatt inkább nem kommunikálok magamból semmit, az állapotommal kapcsolatban félrevezetem őket, és a hiányosságaimat túlkompenzálva jó pár dologgal inkább túlvállalom magam itthon (is), csak hogy a számomra kényesebb esetekben "szó ne érhesse a ház elejét".

Ennek megfelelően egy pár aprócska surlódás után úgy tudok robbanni, hogy azt még egy másik kontinensen is érezni lehet, és az ilyenek után érthető okokból nem néznek jó szemmel rám.

Ennek ellenére a sokadik eset után sem érzem úgy, hogy jobb lenne a helyzet, ha sok dolgot teljesen máshogy csinálnék (meg hát változni se olyan egyszerű, viszont annál szükségszerűbb). Továbbra se látom élhető alternatívának azt, hogy mélyebben belevonjam a lelkivilágom nyomorult működésébe a szűk kis családomat, egyrészt mert megvan nekik is a saját gondjuk, másrészt mert nem tudom az ilyet kezelni, elcseszem és bűntudatom lesz, harmadrészt meg az eddigi próbálkozások is katasztrofálisak voltak.

Az a baj, hogy egyre inkább úgy gondolom: tilos számomra együtt élni bárkivel is, mert alkalmatlan vagyok fáradtan hazatérve megfelelően törődni és foglalkozni azokkal, akik szintén fárdtan és megviselten térnek haza - de, nyílván, hosszú távon ez se járható út.

Viszont bármiféle konfliktustól megőrülök. Egyszerűen menekülök az ilyenektől, mert mindig attól tartok, hogy még jobban elrontok valamit - hiszen mindig én rontok el mindent -, és ezáltal csak még rosszabb helyzetbe hozom a többieket, így sokáig nem is tudok beszélni velük, és utána is inkább csak magamra veszek mindent, ami szintén eléggé kontraproduktív.


Vannak olyanok, akik hasonlókat élnek át, vagy éltek át? Ha igen, ti mit tettetek az ügy érdekében? A válaszotokat előre is köszönöm, ahogy azt is, hogy végigolvastátok ezt a kiírást!



2022. máj. 10. 01:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a hozzám közel álló emberekkel, családtagokkal megosztom, hogy mi megy bennem, ha másnem a konfliktus után. Oké, hogy van nekik is más bajuk, de elkerülhetetlennek tartom, hogy egyenesen kommunikáljátok le ezeket is.

Ez általában segít, hogy jobban megértsük egymást.

Kérdés az, hogy mit értünk azalatt, hogy nem tudsz rendesen kommunikálni.

Sokat segít, ha ezt egy kompetens pszichológussal, esetleg szükség esetén pszichiáterrel meg tudod beszélni, hiszen ő az, akinek a segítségével meglehet a megoldás, fejlődhetsz ezekben (is)

2022. máj. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem (otthon és munkahelyen is) van az, hogy nem tudok túllépni kisebb dolgokon sem, amik nem egyeznek meg azzal, amit én elképzeltem, hogy minek hogyan kell lennie. Amikor meg már a nagy dolgokban kellene együttműködni, akkor már rég haragban vagyunk, és nem vesznek komolyan, mert én vagyok az, akinek semmi se jó amúgy se. Összességében, ha átgondolom ezt az egészet, sokkal jobban érezném magamat, ha egyedül élnék, és akkor tudnék otthon pihenni is egy kicsit, kialakítani egy saját világot, szerintem így sokkal rugalmasabban, kedvesebben stb. stb. tudnék állni a külvilág kihívásaihoz. Csak mindenkit addig és annyi ideig engednék a magánéletembe, amíg megadja a tiszteletet. Meg a munkahelyibe is, bár az komplexebb, néhány sfej megnyilvánulása miatt még nem hagynék ott egy amúgy jó munkahelyet, de ha úgy látnám, hogy ez rendszerszintű, azaz fejétől bűzlik a hal, azonnal pakolnék, és mennék a következő helyre.
2022. jún. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!