Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az intimitás általános emberi...

Az intimitás általános emberi szükséglet?

Figyelt kérdés

Úgy érzem az intimitás és a szexuális gyönyör megélése külön-külön is egy-egy (jó esetben 2az1-ben) szukséglet.


Károsodást a elme vagy test, vagy még a teljesítmény (munkában, tanulásban stb) rovására sem megy, ha valaki hosszú ideig nélkülözi ezeket? Hol találhatnék erről tudományos szempontból hiteles* közlést , tanulmányt?


Hiteles alatt azt értem hogy egy hétköznapi embert meggyőző , akár egy pszichológus vagy pszichiáter véleménye/videó interjúja.


Angol és magyar forrás érdekelne



2022. máj. 27. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Elmesélem neked privátba, hogy rám hogy hat az intimitás hiánya, ha érdekel.
2022. máj. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Sokszor szoktam ezen gondolkodni én is...

Az életben sok fájdalom ért és amikor kellene intim kapcsolatban nem tudok meglazulni és megnyílni, de szeretném, vágyom rá.

2022. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Én 39 vagyok, és egy két alkalmat leszámitva nem volt sexben részem, és nem is hiányzik. Lehet sex nélkül is élni. Ha viszont valakit hajtanak az öszötnök annak muszály lesz társat keresni.
2022. máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szakember de szerintem igen. Ha van igényed egy párkapcsolata (ha nincs is jelelnleg) akkor frusztrált leszel mert elfolytod magadban azt amire szükséged lenne. Ha nem sok szex de az ölelés és csók kell hogy intimitás legyen az életedben. E nélkül állandó hiányérzeted lesz ami az emberi kapcsolataidban is észrevehető lesz.

YouTube-on biztos van sok videó erről, keress ott.

2022. szept. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, de miért csak párkapcsolatban tudsz gondolkodni, ha intimitástól van szó?
2022. szept. 11. 13:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Az írtam hogy HA van igényed. Ha nincs akkor a második mondat szól neked.
2022. szept. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha férfi vagy, akkor valószínűleg igen. Azért is léteznek az incelek.

Nőként nem.

jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7, ez értelmetlen.
jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem értelmetlen, de az biztos, hogy hézagos a logika. Legalább gyanítható, hogy tényleg egy nő írta
jan. 7. 20:29
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát tényleg nem fejtettem ki, bocsi. Válaszoltam a privát uzire viszont :)

33N vagyok

jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!