Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió tényleg csak a...

A depresszió tényleg csak a vitamin meg ilyesmi hiány dolgáról szól?

Figyelt kérdés

Nekem kicsit túl nyers,hogy csak vitamin meg egyéb hiánya felől kezelik tudományosan a dolgot,de mi van a lélek dologgal tudat alatti ilyesmi.Nekem túl egyszerűnek hat,hogy csak szedjél ilyen vagy olyan vitamint aztán már meg is gyógyultál sose félsz többet a jövőtől meg nem fogsz szorongani meg ilyesmi.

https://www.youtube.com/watch?v=Ri6J8YOi78s&t=69s

Én depressziós vagyok akkor most szerezzek vitaminokat mint amit a videóban mondanak?



2022. máj. 28. 15:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
"Tudományosan" a pszichiáterek kezelik a depressziók, nem youtube-os kóklerek. Az az oka, hogy nem termelődik az agyban elég dopamin, és az nem vitamin.
2022. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ennyiről van szó. Viszont az tény,hogy adott esetben az életmódváltás segíthet, nálam így volt. Elegendő alvás, egészséges táplálkozás és sport + terápia . A fizikai és a mentális egészség szoros kapcsolatban van , de attól,hogy elkezdesz vitamint szedni nem fog elmúlni a depressziód.

Pajzsmirigy alulműködés is okozhat szorongást, depressziót,motiválatlanságot .. a pszichés és a testi problémákat is kezelni kell.

2022. máj. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió egy szervi betegség. Akinek kevés ingerületátvivő anyag termelődik az agyában, az akkor sem lesz jobban, ha életmódot vált, hiszen a depresszió miatt bizonyos anyagok nem képesek termelődni kellő mennyiségben. Pl. a cukorbetegségnél sem termelődik elegendő inzulin, így azt kívülről kell pótolni.

Akinek időszakos depije van, az nem depressziós beteg, hanem olyan hatások érték, amelyek gátolják a szerotonin, dopamin termelődését, de idővel visszaalakul az egyensúly, ebben az esetben segíthet a terápia, életmódváltás, ami elősegíti a felépülést a stresszből, traumából.

2022. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
De a depresszió nem a semmiből jon… szar élethelyzet, majd meg szarabb fokozza
2022. máj. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát nekem annyi biztos,hogy van egy hatalmas komfortzónám és félek a jövőtől kevés önértékelésem és önbizalmam van,meg ilyesmi.
2022. máj. 28. 17:29
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
De, a depresszió jöhet a semmiből, ha van rá genetikai hajlam, akkor meg pláne. Ugyanolyan szervi betegség, mint bármi más. Pl. valaki születésétől fogva cukorbeteg, de egy későbbi életkorban a rossz életvitel is előidézheti (bár ehhez is kell genetikai hajlam). A depressziót is előidézhetik/kiprovokálhatják traumák, de azt nem lehet ex-katedra kijelenteni, hogy a depresszió traumafüggő.
2022. máj. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálam genetikai eredetű, de volt ami kiváltotta… ha angelina jolie helyében lehetnek, meg nem lett volna ennyi kudarcom, akkor tuti nem lennék ilyen melyen
2022. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

6/


Mondjuk régebben volt egy súlyos balesetem azután kezdődtek igazán a dolgok.

2022. máj. 28. 19:56
 9/16 A kérdező kommentje:

7/


Miért akarnál angelina jolie helyében lenni?

2022. máj. 28. 19:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem télen, a napfény hiányától depresszióm lesz. Kb 5 hónapig tart. Nem tudok gondot vagy bajt megnevezni ilyenkor. Terápiától sem javult.

Szerotoninra, noradrenalinra vagy dopamin rendszerre ható gyszerek vannak. Olyan is van, ami kettős hatású.


Én most csak noradrenalinra hatót szedek, max adagban. Látszik, h azzal zűr van mert egyik télen elindultam dolgozni. Kb 300 métert kell gyalogolni. Féluton nem bírtam se hazamenni, se tovább. Járni nem volt erőm. Munkahelyen erőt kellett gyűjteni ahhoz, h felemeljem a karom és bekapcsoljam a gombot. Munkába félúton minden reggel gondolkoztam azon, h befekszek egy hajléktalan mellé. Hogy hidegben is tudjak aludni, beveszek egy üveg Frontint. Egész úton öngyilkossági késztetésem volt.

2022. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!