Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mennyire normális? Ez ugye...

Ez mennyire normális? Ez ugye nem poszttraumás stressz szindróma?

Figyelt kérdés

Édesapam 2019 ben halt meg

Édesanyám 2020 ban és én találtam rá.

Vannak napok amikor rémálmaim vannak és arrol a napról álmodok. Akkor felriadok és néha meg is izzadok.

Sokszor vannak flashbackek is, emlékek előjönnek.

A jó emlékek is fájdalommal töltenek el és egy ideig utána szomorú vagyok néha sírás is rámjön.

Egy hónapban 1-3 alkalom van ilyen.

Ez ugye nem poszttraumás stressz szindróma?

Ez elmúlik magától?

Mit tudok tenni ellene? Nem akarok gyógyszert szedni.



2022. máj. 30. 09:45
 1/5 A kérdező kommentje:

+

Elfelejtettem leirni, hogy feszultseg es turelmetlenseg is tarsul hozza vmikor.

2022. máj. 30. 10:04
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem még nagyon frissnek számít ez a dolog, így valamennyire érthető, hogy még mai napig megvisel. Ennek ellenére segíthet egy szakember! Ráadásul én nem tudom itt megállapítani, hogy ténylegesen normálisak e a "tüneteid", szóval lehet nem veszítenél semmit vele, ha elmennél egy pszichológushoz.
2022. máj. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem igen.


Nekem is van az iskolai kiközösítéstől általánosban és középben.

Mai napig érzem bekapcsolni azokat a köröket a fejemben.


Ezek amolyan beégett érzelmi reakciók, amiket nehéz újrahuzalozni az agyban.


Meditáció vagy varázsgomba, vagy extasy a kutatások szerint a leghatékonyabb, de utóbbiak illegálisak, nehéz beszerezni jó forrásból őket, és kontrollált körülmények között szabad csak, mikroadagolás mellett, de a gyógyszeripar elnyomja ezeket, mert képesek meggyógyítani, és ez nem céljuk.

Tehát meditáció.

2022. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez sajnos az. Nekem is hasonlóan néz ki a PTSD-m (nem 100%-ban, de nagyon hasonlóan), és még az is közös, hogy nekem is 2019 majd a nagyim 2020-as halála tette be a kaput. Igaz, nekem korábban sem volt ideális a családom, szóval már előtte is traumatizált voltam. Jártam szakemberhez, a pasi inkább a haverom volt, mint a szakemberem, döbbenet lazán vette a haláleseteket és a tüneteimet.
2022. máj. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Igen. Azért, mert leszarta.


Nekem ptsd-m van a leszarom orvosok miatt a hátam kapcsán is.


Az ember nem hiszi el, hogy hogy tudnak úgy az ember szemébe nézni rezzenéstelen tekintettel, hogy közben totálisan leszarják a legegyértelműbb dolgokat is, és csak papírt nyomtatnak.

2022. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!