Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják sokan azt a...

Miért mondják sokan azt a másiknak, hogy márpedig biztosan nincs egyedül?

Figyelt kérdés
Ezek az emberek annyira alapnak veszik a barátaikat és a családjukat, hogy fel sem tudják fogni, ha valakinek ezek nincsenek meg? Pl ha egy ember leírja valahova kommentben hogy neki senkije nincs, akkor rögtön oda özönlenek hogy de ez nem igaz, ilyen egyszerűen nincs,vannak nagyon sokan akik szeretik. Kicsit olyan mintha valaki odamenne egy afrikai gyerekhez és közölné vele hogy de olyan nem létezik egyszerűen, hogy ott nincs víz. Vagy ez is csak ilyen tessék lássék, mondjunk valami üres klisét hogy jó legyen a lelkiismeretünk kategória?

2022. máj. 30. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Igen, olyasmi, különösebben nem érdekli, de valamit válaszol rá. Mint a "szép időnk van", "igen, szép időt mond a hétre".

Szerintem jobb így. Tudja az ember a mások közönyét, és együtt él vele.

Kellemetlenebb a sopánkodás, amit aztán nem követnek tettek. Pl. karácsonykor nem szeretem, ha valaki azt mondja nekem "szegény, elvesztette a családtagjait, majd felhívlak", aztán nem hív fel.

2022. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, tényleg így működnek az emberek. Vagy amikor azt sem értik meg, hogy oké, papíron van családod, de ténylegesen már nincs, mert nem tartotok kapcsolatot, nem is ismeritek egymást, összevesztetek egy életre, stb. Sokan kényszeresen akarják bizonygatni, hogy az élet az ilyen rózsaszín habos álom, és biztos csak negatív az, aki nem így látja. Bár én nem vagyok egyedül, de engem is rohadtul irritál amikor jön a kis idegenje, nem tud rólam szó szerint semmit, de pofátlanul megszakérti az életemet, nem áll le kérésre, majd felháborodik, ha kiosztom végül. Akkor persze én vagyok az agresszív és ő csak segíteni akart...
2022. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a kedvencem, amikor igen, van család, nincs egyedül, és nem is utálják egymást, DE ha a fejük tetejére állnak sem képesek azt a támogatást nyújtani, amire szükség van. Elnézést, de én pl feldughatom magamnak, hogy apám imádott engem, de olyan ideges volt az önhibáján kívül elcseszett élete és egészsége miatt, meg alapból nem az a fajta típus, hogy semmire nem mentem depressziósan vele, tehát mondhattam, hogy nem volt senkim, egyedül voltam (se anyám, se rokonok, barátok nulla). Szerintem nem kevésbé rossz, hogy van valaki, karnyújtásnyira van, de közben "még sincs ott".
2022. máj. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Totálisan igaz, hármas... Vagy amikor a látszat alapján meg vannak róla győződve, hogy k.rva jó gyerekkorod volt, mit vagy úgy oda...
2022. máj. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor belegondolok, hogy van 5 barátom, de szanaszét vannak és az igazi problémákat nem egymással beszéljük meg, csak 2-3 havonta összeülünk egy kicsit dumcsizni valamiről (ami nem az igazi már). Szeretem őket és fontosak nekem, de ez nagyon más minőség már. Egyre jobban értékelem az alkalmibb kapcsolatokat is, ahol néha, random jól eldumálunk idegen emberekkel, azután lehet soha nem is látjuk egymást. XD Nincs meg az igazi mélysége ezeknek a kapcsolatoknak sajnos. Párom nincs, egyszerűen nincs rá időm néha úgy érzem meghalni sem lenne kb. Úgyhogy most pszichológushoz kezdtem járni foglalkozni kicsit az önismerettel és hogy javuljon ez a magány is az életemben.
2022. máj. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!