Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakit OCD-vel (kényszerbe...

Ha valakit OCD-vel (kényszerbetegséggel) diagnosztizálnak, utána hogy lesz tovább?

Figyelt kérdés
Az illető elmondta a panaszait a pszichológusnak és ő kényszer betegséget mondott szinte biztosra megállapíthatóan. Az után, hogy ezt felállították hogyan tovább? Pszichológushoz gondolom kell járnia utána rendszeresen de mi egyebet tesz még a pszichológus, hogy segítse a beteget? Ha vannak kompulziói és obszesszió is? Főleg ha ez megnehezíti a mindennapjait. Mi a szokás kényszerbetegeknél pl.gyógyszer vagy milyen terápia szokott lenni?

2022. máj. 31. 01:38
 1/3 Zigethy ***** válasza:
100%

Annak idején én is pszichológushoz jártam ezzel, aki idővel átirányított egy pszichiáterhez. Ő gyógyszert írt fel (egy viszonylag enyhébb antidepresszánst), melyet napi rendszerességgel szedtem, közben pedig továbbra is látogattam a pszichológust (hetente egy vagy másfél órára). Csoportos terápián nem vettem részt egyszer sem, mert ahhoz fel kellett volna venniük a pszichiátriai osztályra, ezt viszont mint lehetőséget elutasítottam.

A leírtakból bizonyára egyértelmű, hogy mindezek az állami ellátásról szóló tapasztalatok. Magánpraxist nem kerestem fel sem akkor, sem később.

2022. máj. 31. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom a pszichológus valamilyen terápiát javasolna (biztos kezelhető pl. kognitív viselkedésterápiával például).
2022. máj. 31. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, az a rendszer működik, amit az első válaszadó is leírt. Engem 10 éve diagnosztizáltak, akkor még a gyermekpszichiátrián kellett töltenem azt az időt, amíg beállították a megfelelő gyógyszert és annak adagját (ez kb. 2 hét volt). De a tapasztalatok szerint inkább a kiskorúaknál ilyen elővigyázatosak, felnőtt ellátásban például már csak felírtak egy gyógyszert (igaz, azt korábban is szedtem már, viszont utána évek teltek el), és rendszeresen be kellett számolnom, hogy érzem magam, tapasztalok-e mellékhatásokat stb., ott viszont már nem kellett befeküdni a pszichiátriára.

Összességében egyébként megfelelő gyógyszerekkel és terápiával hatékonyan kezelhető betegségnek mondják, de én is hasonlóképp tapasztaltam.

2022. máj. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!