Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvosi marihuána vagy az...

Orvosi marihuána vagy az antidepresszáns a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok. Állapotom röviden: régóta tartó fáradtság, kedvtelenség. Sokszor gondolok arra, hogy felesleges már élnem is, egyszóval nem vagyok valami jól. Pánik és rosszullét ha sok ember közt kell dolgoznom, ezen felül még erős health anxiety-m van. Szervi bajt sehol sem állapítottak meg.


Jelenleg járok terápiára, de nem nagyon segít. Vraylar nevű gyógyszert ajánlották fel, de rettenetesen drága, ezenfelül félek gyógyszert szedni. Legyen az akár egy lázcsillapító, vagy savlekötő, mindig azon agyalok, hogy milyen bajom lesz tőle. Ezen a betegtájékoztató sem segít sajnos egy rakatnyi mellékhatással.


Egy hónapja a dispoban vettem egy adag NL indica domináns fajtát, állításuk szerint ez nagyon jó depresszióra, szorongásra, PTSD-re stb., viszont ezt sem mertem még kipróbálni. Tavaly ugyanott vettem valamilyen THC:CBD 1:1 arányú sativa hybridet, amit be is tekertem egy ciginek. Elszívása után borzasztó rosszul lettem tőle: Szédülés, pánikroham, attól féltem infarktust kapok mivel a pulzusom felugrott 150 bpm-re.


Ezek után már nem tudom mitévő legyek. Orvosommal írassak fel valamilyen antidepresszánst vagy próbáljam ki ezt az újonnan vásárolt cannabist?



2022. jún. 2. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Én szedtem antidepresszánst a terápia mellé és valóban nagyon sokat lökött rajtam,de voltak mellékhatásai amik miatt abba hagytam,de nem estem vissza. A marihuánától én is rosszul voltam ahogy te is írtad. Mostanában éreztem,hogy eluralkodik a depresszió ismét,nem szerettem volna gyógyszert szedni. Nekem dietetikus ajánlotta a naturcan CBD olaját,nagyon szkeptikus voltam és szerintem én lepődtem meg a legjobban,de nagyon sokat segített. Pont azon gondolkoztam valamelyik nap,hogy pont azt a hatást értem el mint anno az antidepresszánssal. Tudom nem pont ez volt a kérdés,de hátha neked is segítene. Jobbulást.
2022. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Ha olyan országban élsz ahol van orvosi marijuana program akkor az orvos által felírt fajtát használd. A dispensary alkalmazottja nem biztos, hogy annyira ért hozzá.
2022. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Próbálhatsz cbd cannabist is. Az itthon is legális mert a thc tartalma 0,2%. Attól biztos nem kapsz pánikrohamot és szerintem jobban kifejti a hatását mint a cbd olaj (bár az is nagyon jó). Én is használom mind a kettőt. Igaz nekem nem voltak olyan problémáim mint neked, de azért elég feszkós voltam. Azóta sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, az alkoholfogyasztásom meg majdnem nullára csökkent.
2022. jún. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%

Mindenképpen az antidepresszáns. A marihuánának van csomó nemkívánatos mellékhatása, és roncsoló hatása arról nem beszélve, hogy tiszta hülye lesz tőle az ember.

Csak az antidepresszánst az orvos által javasoltak szerint szedd. És idővel majd kísérletezzetek csökkenteni majd elhagyni, ha javul az állapotod.

2022. jún. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%

A vraylar antipszichotikum elsősorban, sok mellekhqtasa van és erős fáradságot, kimerültséget okoz.


A marihuánát nem ajánlom mert qhig írtad is borzasztóan rosszul lettél tőle pqnikroham, pulzusemelkedes stb.


Inkább menj el pszichiatehez és hallgass rá.

2022. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Egyértelmű, hogy a marihuána. Az antidepresszánsok durva drogok.
2022. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
A marihuána a jobb megoldás.
2022. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

Jézusom a sok értelmes... A marihuána rosszabb mint az antidepresszáns.

Az előbbi egy erős tudatmódosító szer míg az utóbbi speciálisan kifejlesztett gyógyszer.

Azt amúgy ne gondolja senki, hogy a fűnek nem lenne mellékhatása. Hogyne lenne. Olyan nincs, hogy valamilyen pszichoaktív szernek nincs mellékhatása.


A Vraylar az itthon Reagila, és kerek 300 forintért megvehető vényre a havi adag. Vágom a kérdező az amerikai kontinensen él. Ott Vraylar a kariprazin.

2023. febr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
8 as személyében végre jött egy értelmes ember rajtam kívül.
2023. febr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!