Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik ilyen, hogy a mentális...

Létezik ilyen, hogy a mentális betegségeim konkrétan "versenyeznek" egymással?

Figyelt kérdés

Példák:


- szeretem, ha rend és tisztaság van körülöttem (ki tudja, ez is nem-e kényszerbetegség, ilyen diagom nincs nekem, mert sose beszéltem róla az orvosommal), de a (diagnosztizált) súlyos depresszióm miatt néha már nem is érdekel, hogy egy-egy dolgot megigazítsak, igaz rend az van, de úszok a koszban már kb, pedig szeretem a tisztaságot... na nem a patikait, de azért mégis, és képes vagyok inkább elviselni a retket... nekem kb az is elég, hogy szabályosan állnak a holmik, a tisztaság annyira nem izgat.


- iszom... ez azt jelenti, naponta eljárok boltba italért... viszont többször előfordult már, hogy olyan lusta/motiválatlan/francsetudjami voltam, hogy inkább ki se mentem a házból, és nem szereztem be a függésemhez szükséget cuccot, képes voltam inkább hagyni a francba, pedig aki igazán függő, tűzbe is megy azért, hogy megszerezze... én meg simán nem tettem inkább, hagytam magam szenvedni.


Ezerszer átírtam, már nem tudom jobban megfogalmazni, de szívesen válaszolok kérdésekre, bocsi a hibákért.


2022. jún. 3. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Mire akarsz kilyukadni?
2022. jún. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Így messziről nehéz okosat mondani, de amit leírtál nekem úgy tűnik, hogy néha a depressziós tüneteid annyira eluralkodnak rajtad, hogy "funkcióképtelenné" válasz. Bocsánat a kifejezésért, nem tudom hogy tudnám máshogy megfogalmazni.
2022. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sztem 2-es nagyon jót írt.


Nem versenyeznek.


Engem a depi miatt megevett a kosz fél éven keresztül (plusz rendetlenség, befizetetlen számlák, stb.), miközben egy

nagyon rendmániás és enyhén tisztasàgmániás ember vagyok.


Inni én is ittam, de szó szerint csak az utca túloldalára kellett átmennem (kb. 30 m).

2022. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3# És aztán hogy lett vége?


Tanulságképp leírhatnád.

2022. aug. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4

Én bipoláris vagyok. Jobban lettem, rendet raktam, kimostam mindent, befizettem a számlákat. És most várom, h megint jön a depi.


Ez a legutóbbi depi tavaly (2021) ősztől idén (2022) tavaszig tartott. Természetesen eddig is voltak depis fázisaim (sajnos).


A piálást 2019. őszén hagytam abba, kb. 1 év után. Elvonón voltam hónapokig. Azóta gyak.lag nem iszom.

2022. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erdekelne hogy mi bajotok van a válaszommal (2). Nincs olyan hogy a mentális betegségek “versenyeznek” egymással. Amit a kérdező leírt azt úgy hívják hogy depresszió…
2022. aug. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mentális betegségek nem versenyeznek. Azok vannak és kész. Kezelni kell.
2023. febr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!