Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki tényleg,...

Van itt olyan aki tényleg, őszintén meg akar halni csak amiatt nem teheti meg még jó ideig mert nem akar a szüleinek fájdalmat okozni?

Figyelt kérdés

Tényleg ez minden vágyam mert sok mentális bajom van, nem fogad be a társadalom és van sok traumám is. Leginkább az lehet az én bajom ahogy az emberek hozzám állnak, meg a gyerekkori , kora tinikori traumáim. Nem túlzok, de 26 évem alatt olyan dolgok sokasága történt velem, amik miatt az emberek drogosak, öngyilkosak szoktak lenni vagy csak szimplán megőrülnek. (Tanár általi fizikai erőszak, kiközösítés, szerelmi visszautasítás, nemi erőszak, szülők általi traumatizálás és fizikai erőszak, aljas internetes zaklatás, fóbia, agybeteg szülők, olyan dolog derült ki egyik családtagomról 2019be hogy az szörnyű…)

Aspergeres, kényszerbeteg, depressziós vagyok, na mindegy nagyon nem is írnék többet a lényeg hogy már 11 éves korom óta tudom hogy az lenne nekem a legjobb, de a szüleim miatt nem tudom megtenni mert ők is mentális betegek és csak én vagyok nekik, nincs testvérem sajnos.. (emiatt sajnos).

De ez nagyon szar nekem hogy amiatt kell szenvednem még 20-30 évig hogy nekik ne okozzak ekkora fájdalmat, ugyanakkor biztos hogy bármi jönne, nem tudnám így megtenni és ez olyan szar:( mert tényleg meg akarom. Nagyon szeretem a szüleimet és nem akarok ekkora szenvedést okozni nekik. Nem csak nyavalygok, ha ők nem lennének már baromi rég megcsináltam volna, én tényleg komolyan ezt akarom és jó módszerem is lenne rá.

Tényleg csak erre vágyom, semmi másra . Hogy az az értelmetlen szar ami vagyok csak szűnjön meg és többet ne is érezzek semmit mintha meg se születtem volna.

Egyebek:

Annyi biztos hogy én gyereket már nem csinálok. A szüleimnek se lett volna szabad de én már pláne nem fogok , egyrészt amiatt hogy nehogy öröklődjenek a mentális betegségek, másrészt pedig akkor az lenne hogy a szüleim majd valahogy már elmennek azt a gyerek miatt kell VÉGIG leélni az életemet.. aha. Kösz nem. 🙂🖕🏻 úgyhogy 100% gyermekmentes vagyok hogy nehogy duplán megszívjam.

Amúgy 50 év körüliek a szüleim most és én 26 vagyok…. Gondolom sokat kell még szenvednem és jönnek rossz dolgok folyamatosan engem meg az összes össze tör valójában és egyre szarabb mentális állapotban próbálok MÁSOKÉRT túlélni. Magam miatt sose próbálnék. Az soha nem érdekelt hogy velem mi van, én nem vagyok. Örökké csak másoknak bizonyítok, másoknak szolgálok, másokért élek az egész életem erről szól…….


Pszichológushoz fogok majd fordulni nemsokára de úgyis tudom hogy szart nem fog érni az egész, csak idő és pénzkidobás lesz! Itt jóval komolyabb dolgokról van szó mint amit egy pszichológus bármilyen dumájával fel tudna oldani. Gyógyszert meg nem szedek be mert a vezetés a mindenem és akkor nem vezethetnék meg megváltozna a viselkedésem és azt nem szeretném..


Szóval más is van hasonló helyzetben?

Mi a jó megoldás erre?


26/n

Szilvi



2022. jún. 5. 08:23
A kérdező szavazást indított:
Nincs mit tenni ilyen esetben, ki kell várni míg meghalnak aztán azt csinálsz amit akarsz
Nem szenvedhetsz mások miatt, magadra is gondolnod kell
20 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Egyaltalan nem vagy egyedul Szilvi, nagyon sok ember kuszkodik mindenfele mentqlis problemaval.

Rajtad viszont nem erzem, h szeretnel valtoztatni, h eselyt adj magadnak egy boldog eletre.


Ha mar eleve igy allsz a pszichologushoz, akkor felesleges is, nem fog tudni segiteni rajtad, ugy, ahogy azt leirtad.

A valtozast, a gyogyulast neked kell akarnod.

Ha ezt nem tudod atprogramozni az agyadban, akkor a kovetkezo 20-30 ev meg durvabb is lehet.

2022. jún. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Szilvi!


Szerintem gondold át a dolgot.

Én is akartam már öngyilkos lenni, volt olyan periódusa az életemnek, amikor úgy éreztem, hogy a halál is jobb, mint ezen a földön élni.

Anyám megakadályozta, hogy bevegyem a gyógyszereket, amit már elkezdtem. Csak 5 db-ig jutottam.

Később pedig sikerült megvalósítani az álmomat munka terén, és megismertem a férjemet. Ezekről mind lemaradtam volna, ha akkor kinyírom magam. Nem lehet mindig minden szar, a gödörből felfelé vezet az út!

Nagyon szomorú, hogy olyan világban élünk, ahol ennyi ember akarja kinyírni magát, de akkor sem biztos, hogy az a legjobb megoldás, ha most úgy érzed. Remélem, kiírod még ide valamikor, hogy rendbe jött az életed!

Én drukkolok neked!!!

2022. jún. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én is csak a szüleim miatt vagyok még itt akik egyébként tönkretettek engem, de még azért sem adom meg nekik azt amit szeretnének, egy nap talán mégis, mert nem bírok már tovább küzdeni.
2022. jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nekem is nagyon sok traumát meg bajt okoztak már és pont az az ironikus hogy miattuk nem tudok elmenni …
2022. jún. 5. 17:45
 5/18 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, átérzem a helyzeted. Én is sok traumán átestem, nagyon sok lelki erőt és kiatrtást kívánok. Talán tud segíteni a psichológus, azzal is ha kibeszéled a gondjaidat.
2022. jún. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Neked is ugyanezt kívánom és amúgy szerintem neked is jó lenne ha elmennél pszichológushoz, én jövőhéten fogok aztán majd meglátom milyen , mennyit segít :D
2022. jún. 5. 19:37
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom, hogy mennyire vagy kreatív, de pl. kipróbálhatnád, hogy elkezdesz rajzolgatni, vagy akvarellt, otthoni dekorációkat, vagy kötés esetleg, engem nagyon ki tud az ilyen kapcsolni, és kiegyensúlyoz. Továbbá azokat az embereket akik nagyon lehúznak egyszerűen minimalizálni kellene a kontaktot velük. Legyen én időd ami csak a tiéd, a kedvenc zenéid hallgatása is feldobhat, ha nem vagy túl letargikus. Egy kisállat is sok örömet tud okozni, nem kell macska vagy kutya, egy aranyhörcsög is írtó cuki.
2022. jún. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 hgwell ***** válasza:
0%

Ha társat keresel lélekben ne a dokiszámot hívd.

A bolondot normálisnak hiszed a normálist pedig bolondnak es az álca az, hogy mindkettő az ellenkezőjét mutatja és te most ebben vagy ezt ugy hivjak, hogy: elemi ösztön.

Bekerultel valahova es megnottel kozben meg kifut a tejbegríz a virágból ha ellik a kisállat ami gyermekként simul hozzád.

Sok emlék van amit ha nem hasznositasz megfelelően akkor nem virágzol majd, ezt nevezzuk helyzetfelismerésnek.

Tehát az elemi ösztöneid helyzetfelismerése kerülgeti a virágodat és te folyamatosan viharzol neki ami károsítja őt vagy elpusztítja.

Hogy miért 'őt' és nem 'azt' mert az életed.

En sok ugyben vagyok es ugy erzem a korulottem levok annyira zombik es kozepkorban szulető 200eves rusnya mocsokboszorkanyok akiket most fiatalabb koruakra egyarant ertek ugy mint az idosebb koruakra vagy a kozepkategoriara evekben, hogy nem tudom teljesen használni a fejem és tanulni vagy gondolkodni helyesen folyamatosan mintha karóba akarnának húzni és változtatni akarják és irányítani az énemet és életemet és közben nem tudok elmozdulni innen mert a szulom mellett kell legyek a biztonsaga erdekeben meg egy keves idot mert senki nem biztositja ot.

Ertelmi fogyatekos 100-as IQ alattiak vesznek korbe es dirigalnak illetve kapnak hatosagtol tekintelyt a figyelemre es fegyelemre aztan azt mondjak hogy az en vagyok es alig varjak hogy megőrüljek vagy hibát kövessek el mégsem akasztom magam de nagyon szeretnek meghalni már komolyan csak edesanyam legyen teljes biztonsagban.

Az agyam folyton jar a tehetetlensegtol es ha munkat is kapok mashol jarok es forognak a gondolataim mikozben dolgozok es tűröm a trágyadombot.

Ha bosszút esküdhetnék családostul kiírtanám a fél várost és környékét de inkább meghalni szeretnék jobban.

Reménykedem hogy megpróbálnak eltunteni mert tudom vagy meghalok vagy zendul velem egy lehitvanyozott nép , ott, ahova kuldtek engem.

Tehát érdemes elgondolkodnod magadon, hogy miert akarod megolni magad amikor semmit nem tettel az eletedben a jobba teteleert csak befordulsz es te is a gyogyszeredert mesz kiiratni pedig még csak tartós beteg sem vagy vagy kronikus amibol kifolyolag mentalis vagy gyamolt beteg legyel es nem veszelyezteti semmi az eletedet csak sajat magad...de ne vedd a szivedre mert legalabb ki akarsz labalni belole de nem biztos a hatekony megoldas egy pszichologus lesz.maximum meg tud vedeni egy korrel azzal hogy leadja te vagy a paciense a kis feher kisegere aki annyira fiatal meg... de nem latod kozben a lelket es a tettet...nem tudod beazonositani egyreszt mert egy nő vagy.

Ha egy férfi azt mondja egyoldalú (a beszed tema jogi), akkor a nők elkezdik szeletelni hogy a krónikus betegek akik egyoldalúak (egyoldalúan gondolkodnak,egyszínűek szerintük) pedig semmi koze a betegseghez, epp jogi esetrol targyalnak es vitaznak a férfival aki említette hogy egyoldalúnak látja a hölgy jogi esetre való rátekintését tehát abban az ügyben csak szamot es betut nez amit felróttak egy pergamentre de nem látja a 35ev felettiek tapasztalatanak az ismeretet amivel atkuszik a padlon egyik szintrol a masikra es belebujik a rostba lelegzi az erdejet annak akit megolel egy oxigenpalackon egy csapattal nehez legzesutemet es gondolkodast vagy elmekontroll egyensulyt tartani.

Ha a palack kicsi es sokan vagytok valakinek aldozatot kell mindig hozni hogy a masik tulelje de ha mind egyszerre veszitek le es adjatok at egynek akkor megmenthettek vele egy ujabb vagy tobb csapatot is.

Amikor az a jo a tomegnek ha bolond vagy meg reszeg de kozben azt mondjak ne élj ne igyál.

Meg tudjak nincs mit enned nagyon de azt suttogjak oda, hogy egyél!

Remélem kaptál életkedvet ahoz, hogy rendbe tedd az életed és találj kibúvót a jó dolgok felé.

2022. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 hgwell ***** válasza:
20%

És amikor nem jó sem otthon sem máshol és arra gondolsz bár eltűnnél vagy meghalnál akkor komolyan ne arra gondolj mert nem szeretnéd hidd el.ne hivd magadhoz őt mert minnél tisztább vagy lelkileg neki, annál jobban kellesz. A mocsok lelkűek mindig tovább élnek es könnyelműséggel halnak de ha tiszta vagy belul akkor ne terj le soha arrol az utrol mert ha letersz es rossz dolgot teszel jot kapsz de ha utana jot cselekszel akkor eleted vegeig kinzasban tart, hogy megbunhodj amig nem teszel meg egy rosszat majd mindig egyre nagyobb rosszat var az elettol el.jobb egyoldalunak lenni mert az konnyebb út.

Mindig minden mas esetben sokfele jelentese lehet az egyoldalusagnak.

En inkabb a tobboldalusagot kovetem es kuszom at egy falon vagy menyezeten es ölném azt aki ??helytelen??...

2022. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha meghalsz: már semmit a világon nem fogsz megtapasztalni, nem fogsz örülni, sírni se, mert nem leszel. Idővel elfelejtenek, eltűnik az emléked is.

Ha élsz még valamennyit: szerethetsz még olyan tapasztalatokat vagy élményeket, amiktől később boldogabb leszel.

Kivárni, és tenni amit kell még mindig jobb, mint nemlétezni.

2022. jún. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!