Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol és milyen módszerrel...

Hol és milyen módszerrel foglalkozó pszichológust kéne keresnem? Többi lennt?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja járok pszichológushoz, és úgy érzem, mintha magamban beszélnék, a konzultációk során összefoglalja az érzéseimet, és nagyon jól átlátja a helyzetet, viszont azzal nem sokra megyek.

Barátnőm is járt pszichológushoz, tőle folyamatosan kérdéseket tett fel a pszichológus és házifeladatokat is adott, én nem .és nagyom hiányolom őket. Igaz volt "házi feladat" amit már eleve alkalmaztam és errol tudomást szerzett a pszichológusom(pro kontra erveket irok, hogy megnyugtassam magamat)

De én hiányolom azt, hogy a dolgok mélyére próbáljon ásni, hogy kérdezzen, kérdezzen és kérdezzen meg házi feladatokat adjon fel

Egyelőre ott tartok, hogy saját magam jobban megtudom találni a szorongásaim gyökerét de még most se vagyok jobban és nem tudok magamnak olyan kérdéseket feltenni.

Váltani szeretnék pszichológust

Vagy legyek inkább a saját magam pszichológusa? Hol kéne keresgélnem

23/F Budapest



2022. jún. 6. 12:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Ne próbálj a saját magad pszichológusa lenni, mert nem menne. Ők hosszú éveken át tanulnak, ha pedig mindenki magának meg tudná csinálni, akkor nem is lenne szükség rájuk. De nagyon nagy a különbyég kezdő és tapasztalt pszichológus között. A tiéd még kezdő lehet, hát keress egy gyakorlottabbat.
2022. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A módszereket általában keverik (a házi feladat a kognitív viselkedésterápiában jellemző), és nem a kliens határozza meg a módszert, mert nem ért hozzá, hanem a problémára választja ki a szakember a módszert. Ha a te terapeutád szerinted nem megfelelő módszert alkalmaz, akkor ezt mondd el neki, és ha nem juttok dűlőre, menj máshoz. De ne egy adott módszert keress, mert lehet, hogy neked pont nem az a leghasznosabb, hanem szimpatikus terapeutát. Mindenesetre a kérdéseket jogosan hiányolod a tükrözés és értelmezés mellett.
2022. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
A pszichológusod tudja, hogy mit szeretnél, mit hiányolsz?
2022. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kognitiv viselkedésterapiara jarok es a pszichologusom klinikai szakpszichologus vegzettsegu, de a terapeutam csak hallgatja amit mondok, meha ugy erzem hogy magamban beszelek

Egyebkent pszichologia konyveg segitsegevel szeretnek sajat magam pszichologusa lenni

2022. jún. 6. 13:32
 5/17 anonim ***** válasza:
34%

"pszichologia konyveg segitsegevel szeretnek sajat magam pszichologusa lenni"

Előbb szerezz hozzá végzettséget, csak aztán legyél pszichológus, még a magadé is.

2022. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Hát akkor simán keressél másikat, ha neked ő nem jó. Lehet, hogy már kiégett és unja. Egyáltalán nem biztos, hogy a tapasztaltabb jobb. A fiatal még lelkes és lelkiismeretes.
2022. jún. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Pszichologiai könyvek alatt olyan könyveket értek amik pl szorongásoldó gyakorlatok nyújtanak, amik önismereti kérdéseket tartalmaznak, rávilágítanak dolgokra és más szemszögből látatják veled a világot, ilyen könyvek alatt ertem pl az(erzelemszabalyozas gyakorlatbant, kognitiv viselkedesterapia egyszerűen 10 módszer a szorongás kezelésére, ne agyald túl)
2022. jún. 6. 15:37
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen az önismeret fejlesztésére jók lehetnek ezek. De ha úgy érzed, hogy egyedül nem sikerül megbirkózni bizonyos dolgokkal, akkor azért ne a szakértelem nélkül elolvasott könyvekre hagyatkozz, hanem fordulj képzett pszichológushoz, mégpedig olyanhoz, akiben megbízol.
2022. jún. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, szerintem akik válaszolnak, valamennyire értenek a pszichológiához és a pszichológusokhoz (én most végzek például az egyetemen ezen a szakon). Hidd el, hogy a könyvek nem oldják meg a problémáidat. Gondolj rájuk úgy, mint a fehérjére, amit edzés mellé szednél, hogy izmosodj. Ha kimarad az edzés (a pszichológus), akkor ez így nem ér sokat.
2022. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én kitartok még egy darabig a pszichológusom mellett, de úgy nehéz, hogy én csak beszélek ő meg hallgat, utánnaolvastam és a kognitív terápiánál több kérdést tesznek fel és házit is adnak, eddig nagyon kevés kérdést kaptam, lehet, hogy csak arra vár a pszichológusom, hogy mindent kiadjak magamból?
2022. jún. 6. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!