Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol és milyen módszerrel...

Hol és milyen módszerrel foglalkozó pszichológust kéne keresnem? Többi lennt?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja járok pszichológushoz, és úgy érzem, mintha magamban beszélnék, a konzultációk során összefoglalja az érzéseimet, és nagyon jól átlátja a helyzetet, viszont azzal nem sokra megyek.

Barátnőm is járt pszichológushoz, tőle folyamatosan kérdéseket tett fel a pszichológus és házifeladatokat is adott, én nem .és nagyom hiányolom őket. Igaz volt "házi feladat" amit már eleve alkalmaztam és errol tudomást szerzett a pszichológusom(pro kontra erveket irok, hogy megnyugtassam magamat)

De én hiányolom azt, hogy a dolgok mélyére próbáljon ásni, hogy kérdezzen, kérdezzen és kérdezzen meg házi feladatokat adjon fel

Egyelőre ott tartok, hogy saját magam jobban megtudom találni a szorongásaim gyökerét de még most se vagyok jobban és nem tudok magamnak olyan kérdéseket feltenni.

Váltani szeretnék pszichológust

Vagy legyek inkább a saját magam pszichológusa? Hol kéne keresgélnem

23/F Budapest



2022. jún. 6. 12:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
tény, hogy még csak az ötödik konzultáció után vagyok, de elmondása szerint nem is tervezett házi feladatokat adni, remélem majd azért többet fog kérdezni
2022. jún. 6. 18:39
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne várd a sült galambot; ha bajod van vele, szólj. A kognitív terápiának része a konfrontáció is, amikor kérdésekkel szembesítenek az ellentmondásaiddal, pl másképp vélekedsz és másképp cselekszel. A puszta meghallgatás, esetleg egy kis visszajelzés nem terápia. Te ezért fizetsz, és olyan szolgáltatást akarsz kapni, amivel meg vagy elégedve, érzed, hogy haladsz.
2022. jún. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
8%

"Te ezért fizetsz, és olyan szolgáltatást akarsz kapni, amivel meg vagy elégedve, érzed, hogy haladsz."

Ez azért elég gázul hangzik így, nem?... Ezek szerint a pszichológusnak az a dolga, hogy azt mondja, amit a kliens hallani akar?...

2022. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%
Az én mondatomból nagyon nem következik a tied, 13-as. Kapásból onnan indulva, hogy hol olvastál te tőlem olyat, hogy a pszichológusnak bármit kéne a klienséről mondani?
2022. jún. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

"hol olvastál te tőlem olyat, hogy a pszichológusnak bármit kéne a klienséről mondani?"

Hol írtam ilyet? :)

2022. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én sem azt akarom, hogy azt mondja a pszichológus amit hallani akarok, a sült galambot nem várom csak reménykedek, hogy azért nincsenek még kérdések mert még nem ismert meg eléggé, nem adtam ki magamból mindent, az tény, hogy nem mondtam el még 100%ban minden problemamat, de a nagyját mar biztosan
2022. jún. 6. 21:37
 17/17 anonim válasza:
84%

Mindenképpen keress másik pszichológust, pszichoterapeutát, ha nem tudsz ráhangolódni a mostanira, nem fejlődsz.

Keress rá a neten,kognitív terapeuta címszó alatt, vagy szorongás címszó .Sokan vannak.

Az integrál pdzichotetápia pl.nagyon előre vivő.

2022. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!