Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikbetegség gyógyítása...

A pánikbetegség gyógyítása valóban ez lenne ?

Figyelt kérdés

Jó ideje a saját kis önsajnálatom pánikbetegsèggè változott.(híztam és emiatt bántottam magam és ebbe betegedtem bele )

Tegnap,iskola volt és elég rosszul voltam ,leküldtek a mentálhigiénés irodába,ahol a hölgy azt ecsetelte egy órán át hogy csak akkor múlik el,ha azt mondom nem érdekel, jöjjön a rossz érzés jöjjön a rossz gondolat,tegnap sem volt tőle semmi bajom,akkor se fulladtam meg a nehézlégzés miatt,akkor sem őrültem meg a gondolataim miatt,és hagyni had jöjjenek ezek a gondolatok, konkrétan leszarom tablettát bevenni,és akkor szépen idővel elmúlik,mert nem ér el bal semmit.

Ez igaz lehet ?

Sikerült valakinek így kijönnie belőle ?


2022. márc. 27. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy jöttem ki belőle, hogy nem foglalkoztam azzal, hogy fulladozok, mert tudtam, hogy úgysem halok meg, mert már rengeteg alkalommal túléltem.
2022. márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen a hölgy is pont erre akart rá vezetni

Hogy eddig sem történt semmi ezután sem fog ez csak egy állapot amit magának general az ember és szó szerint ha nem foglalkozik vele akkor elmúlik.

Mennyi idő alatt sikerült kijönni belőle ?

Nekem azt mondta a hölgy ha minden egyes nap ezt csinálom ha jön valami rossz érzés akkor mondom magamban akkor egy hónap és elmúlik.

2022. márc. 27. 11:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából 1 hónap volt nekem is.
2022. márc. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Igen. A pánik valójában nem is betegség, csak feszültebb az ember a kelleténél, ezért minden szarra beriaszt az idegrendszer. Igazából teljesen normális biológiai folyamat, és teljességgel veszélytelen, bár meglehetősen ijesztő is tud lenni. ha lazán áll hozzá az ember, MÁR ATTÓL IS csökken a szorongás, ami önmagában enyhíti/ritkítja a tüneteket. Lényegében le kell szarni, és elengedni a szélbe a betegség tudatot. Sportolni kell, megtanulni relaxálni, kreatív hobbik, természet, barátok, stb, szóval teljes életet élni, és elmúlik a feszkó. Kell némi idő a befeszült idegrendszernek, h lelazuljon, 1-3 hónapot mondanék. De nem kell stoppert indítani, csak hagyni, hogy megnyugodjunk. Szuper könyvek vannak már a témában a megnyugvós technikákról, egészséges életmódról, táplálkozásról, stb.
2022. márc. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

Nagyon szépen köszönöm,ötször elolvastam amit írtál és igen igazad van mindenben.

Magam is elhanyagoltam nem jártam sehova csak erre voltam rá feszulve.

Azt hiszem ezzel a válaszoddal sokunknak segítettèl.

Hálásan köszönöm!

Legyen csodás napod

2022. márc. 27. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!