Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez csak egyszeri...

Szerintetek ez csak egyszeri eset volt valòban, vagy szàmìtsak még dühkitörésekre?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt a párommal, +30asok vagyunk.

Én egy temperamentumos, őszinte nő vagyok, ő pedig inkàbb visszahùzòdòbb, csendesebb, megfontoltabb tìpus.

A minap volt egy kis vitànk, bàr igazàbòl egyoldalú lett, fél nap csend utàn , egy reggel ràkérdezett a dologra, én higgadtan elmondtam 2 apròsàgot, ami bàntott, ö még csak nem is vitatkozott, csendben volt, aztàn egyszercsak felület az àgyròl és teljes erejéből földhöz csapta a telefonját, mellettem...

Egyszerűen nem tudtam hova rakni a dolgot azóta sem, elmondtam hogy ezzel semmit nem oldott meg pluszban nagyon megijesztett, féltem. Iszonyat agresszív volt, nem ismertem rà...

Bocsánatot kért, elsìrta magàt, hogy nem akart megijeszteni, de àllìtàsa szerint még sosem történt ilyen vele. Azt mondta egyszerűen minden elsötétült és csak ùgy kijött belőle...a telefon meg zsemlemorzsa lett kb...

Megbocsàjtottam és letisztàztam vele, ha engem egyszer is megütne, vége...azt mondta engem nem tudna bàntani.

Viszont azóta valami megváltozott bennem. Ezek utàn hogyan mondhatnàm el ha valami bajom van, vagy ha felcseszi az agyam valamivel?! És ha megint megtörténik? És ha hozzàm vàg valamit? Mert"elsötétül minden"?!

Egyszerűen nem értem, annyira békés ember, a hangját nem emelte még meg. Erre mint egy futòbolond...

Ti bìznàtok a pàrotokban?



2022. ápr. 13. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Ismerem a helyzetet. Az a baj ,hogy énis ilyen vagyo.csendben vagyok ,tűrök ,hallgatok. Majd mikor már elpattan az az idegszáll amit rángat a másik,akkor én is vagdalozok,embert sosem ütnék meg ,inkább a falat vagy vagy valami tárgyat. Amúgy mi volt a konkrét problémád?
2022. ápr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy fel lehetne sorolni 100 esetet, amikor ugyanez jatszodott le egy mas nokkel mas pasikkal, es abbol 100 esetben megutotte a not, vagy valamilyen abuuzus alakult ki.


Aztan fel lehet sorolni 100 esetet amikor meg semmi nem lett.


Lehet, ha az elejen tisztazta volna veled, oszinte lett volna hogy vannak "rejtett" gondjai es tunetei, akkor ez nem lepett volna meg teged (ha belementel volna ugy is a kapcsolatba).


Gondolom az zavar, hogy feny derult valamire ami ugy nez ki el volt titkolva es a csavonak vannak belul gondjai, de o valamiert ezeket nem akarta elmondani neked eddig. Lehet azert mert annyira meg akart szerezni, lehet azert mert felt hogy mit szolsz, stb...


Nem tudom, jogos hogy zavar, mert nagy bizalmi vonal tunt el ugy latszik.

2022. ápr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Ő nem "békés ember", hanem mindent elfojt magában. Mond meg neki, hogy normálisan kommunikáljon, ha valami nem tetszik neki akkor jelezze egyből és ne tűrjön és ne fojtsa el. Mert akkor felgyülemlik és ez lesz a vége, hogy irracionálisan minden "kitör" belőle.

Ha meg egyszer is rajtad vezeti majd le, akkor meg hagyd el.

2022. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fuh, nem hangzik jól. :(


"A minap volt egy kis vitànk, bàr igazàbòl egyoldalú lett, fél nap csend utàn , egy reggel ràkérdezett a dologra, én higgadtan elmondtam 2 apròsàgot, ami bàntott, ö még csak nem is vitatkozott, csendben volt, aztàn egyszercsak felület az àgyròl és teljes erejéből földhöz csapta a telefonját, mellettem..."


Jól értem, hogy egyik este vitatkoztatok, összevesztetek, nem szóltatok egymáshoz, elaludtatok és reggel történt ez a dolog?


Előtte soha, egyszer sem volt vitátok? Együtt laktok egyébként?

2022. ápr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen. Vagyis nem volt este még vita csak csendszünet. Tudta, hogy bànt a dolog de nem beszélt csak hallgatott.


Volt màr vitànk, de meg tudtuk beszélni. Ordibàlni nem szoktunk.Nem lakunk együtt, nàlam van heti 3-4 nap.

2022. ápr. 14. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:
De mi volt a vita alapja?
2022. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos ez olyan, ami csak rosszabb lesz. Főképp akkor, ha kisbab lesz.
2022. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy ő is érzi, ezt rosszul tette. Régen nekem is voltak hasonló indulatkezelési problémáim, bár ez most nem számít.

Igyekezni fog ezek után, ő is nagyon rosszul érzi magát emiatt, biztos lehetsz benne.

Ne aggódj, csak ha elfajul a dolog. Próbáld meg elfelejteni, és csak akkor aggódni, ha már nem látja be, hogy rosszul cselekedett

2022. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!