Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet nem sima depresszióm van?

Lehet nem sima depresszióm van?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy nem egy szokványos depresszióm lehet.

Mert vannak hetek amikor mintha újult erővel tudnék kijönni ebből, nem idegesít semmi, tisztára nyugodt vagyok, próbálok nem este ébren lenni, pozitívan gondolkodni még ha apró negatív dolgok is történnek.

Máskor meg vissza esik minden.

Ma teljes napot át aludtam és 1-2 órája kelhettem, gondoltam minek ébren lenni ha úgy se kell ma semmit csinálnom, de nem akartam ilyen sokat aludni egy huzamban, ilyenkor még fáradtabb vagyok, bár előtte kirándultunk lehet emiatt is.

De újra érzem, hogy kiakadok mindenen, nagyim nem ért meg első hallásra mindent és ma 4x kellett elmondani és ezen már érződött rajtam, hogy kezdek kiborulni. Korábbi napokban valahogy tudtam nyugodt lenni és nem kiabálva beszéltem még ha elsőre sem értett meg valamit.

Volt hogy teljesen okvetlenül kiakadtam, eldobtam műanyag tányért kanalat. Volt, hogy azért mert villa helyett kanalat kaptam és ez olyan szinten kiakasztott, hogy utána meg is ijedtem. Én szoktam magamnak hozni csak most van, hogy néha behozza nekem.

Meg apróbb hibákon napokig emésztem magam mint milyen hülyeségeket mondok néha amit nem kellett volna, nem csináltam meg mert feledékeny vagyok néha és emiatt egy csalódásnak érzem magam még ha apróbb a dolog is.

Meg tegnap is random sírás tört rám egy zene közben pedig az nem is volt szomorú depis zene...

Voltak napok, hogy éreztem magamon, hogy teljesen relaxált voltam, semmin nem kiabáltam, nem éreztem ingerültséget, nem voltam szomorú, nem éreztem bűntudatot folyton, teljesen jók voltak a napok, mindenhez volt energiám.

Még azokat a dolgokat is szerettem csinálni amiket a depresszióm miatt meguntam egy ideje de azokban az időszakokban még ez is örömmel töltött el. pl.internetezés, videó nézés.

Van, hogy folyton az öngyilkosságra gondolok mikor ez a rossz hullámvölgy van, nincs értelme élni, elrontottam az eddigi életemet stb...máskor mikor minden happy akkor meg vannak terveim előre, élvezem a természetet, ilyenkor meg minek meghalni ha úgy is eljön értem majd, ha eddig túléltem tovább is túlélem gondolat van...

-25N vagyok-



2022. jún. 6. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen "nem sima" depresszió...

Mindenesetre van egy oka ennek, a kérdés, mi az...


Nyilván vannak olyanok, amiket gondolom, nem kívánsz világ elé tárni... ha így van, nyugodtan írj privit...

2022. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Ez depressziós epizód, ez a leggyakoribb forma, semmi különlegessége nincs.
2022. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy a depressziónak vannak bizonyos típusai.

pl.Enyhe, közepes és súlyos depresszió, Bipoláris zavar, Pszichotikus depresszió, ilyenekre gondoltam mikor írtam a kérdést, hogy nem egy enyhe típusú depresszió lehet hanem komolyabb. Hogy valamelyiket felismernétek e a leírásból vagy ez a gyakori depresszió nálam?

2022. jún. 6. 20:34
 4/6 anonim válasza:
ott a net, utána lehet olvasni... leírják ezt rengeteg helyen.Amúgy meg menj pszichiáterhez, az megmondja majd mi a bajod, q neten nem tudsz idegenektől 100%-os választ kapni
2022. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem tökmindegy neked hogy milyen diagnózist adnak?


Pszichiáterem azt mondta nekem hogy q kódok csak arra vannak hogy arra lehessen gyógyszert írni.


Antidepresszansra és szorongasgatlora lesz szükséged valószínűleg. Minél előbb ellene menned orvoshoz.

2022. jún. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna.


Én most tervezek elmenni pszichológushoz,mielőtt még rosszabb lesz, úgyhogy neked is ezt ajánlom. Jobbulást és további szép estét! :)

2022. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!