Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a “sima” depresszióra is...

Ha a “sima” depresszióra is jellemzőek az extrém hangulatingadozások, akkor hogy különböztetik meg a bipolaris depressziótól?

Figyelt kérdés
Vagy elvileg a bipolaris dep.nél, hónapok telnek el a két epizód között es éles váltás van, engem bipolarissal diagnosztizáltak, pedig az, hogy hónapokig rosszul lennék, majd utána hónapokig jól, ilyen abszolút nincs, 6 éve teljsejen össze-vissza váltogatják egymást az állapotok es sokszor nincs is köztük éles határ.
2020. okt. 15. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy egyik napról a másikra változzon meg az epizódod, illetve szabályt sem szükségszerű követnie.
2020. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bipolárnál van mánia, valami új, megrögzött érdeklődés, intenzív érzet, amit depresszió vált fel.


A sima depresszió nem csinál ilyet.

2020. okt. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amit leírtál az teljesen jellemző rám, olyannyira rá tudok kattanni dolgokra, emberekre, hogy már pont az az extrém függőség visz át a másik végletbe. Es kell is, hogy valakire mindig ra legyek kattanva, szükségem van az érzésre, kivéve amikor olyan szakaszban vagyok, hogy nem érzek semmit, vagy a szorongás átveszi a helyet. Borderlinenal is diagnosztizalva vagyok, azt hittem a függőség inkább annak a tünete.
2020. okt. 16. 05:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bipolárisnak vannak fokozatai. én kaptam ilyen diagnózist, de mániám nem szokott lenni, csak sokszor nagyon irritált vagyok, minden sz.aron fölb.-om magam.
2020. okt. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!