Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon miért vagyok képtelen a...

Vajon miért vagyok képtelen a halott szeretteimről "szépet" álmodni?

Figyelt kérdés

Álmaimban, ha felbukkan egy elveszített, számomra fontos személy, akkor álmomban is halott. Tehát már álmodva is tudom, hogy ő már nem él - van, hogy úgy élem ezt meg, mintha szellemet látnék, vagy ilyesmi. Nem negatív az élmény, de folyton ott van bennem (álmomban és ébredés után is) egy csalódottság, és kielégítetlen vágy, hogy lássam, találkozzak vele, de ő mégis halott.

Ráadásul fantázia szintjén el tudnám képzelni, hogy ha szellemként megjelenne valaki (nem hiszek ebben, csak elméleti síkon mondom), akkor tudnék vele épkézláb beszélgetést folytatni, vagy megbeszélni, hogy hiányzik nekem, de az álmaimban megjelenő szellemalakjukkal sokkal nagyobb a köztünk lévő távolság.

Például: múlt éjjel azt álmodtam, hogy a nagymamám házába mentem. Valamit pakolnunk kellett volna ott, vagy elvitetni dolgokat, vagy ilyesmi, és egyszerre csak megjelent. Olyan jelenet ismétlődött, ami sokszor tényleg megtörtént, ahogy mászkál, szedeget össze dolgokat, hogy csomagoljon el nekünk sütit, amit sütött, vagy szedjen kint a kertben málnát, hogy vigyünk magunkkal. Tehát ott volt, sürgölődött, de mégsem tudtam vele kontaktust létesíteni, nem tudtam beszélni vele vagy megfogni a kezét, csak álltam azzal a tudattal, hogy ő már halott.

Ugyanez zajlik régen elveszített szerettemmel is, akinél azt gondolnám, hogy már a gyász folyamata lezajlott bennem azóta, mégsem látom sose élőnek az álmaimban.

Ez mitől lehet? Tapasztalt ilyet már más is?

(A kérdést az ihlette, hogy nekem egyik közeli ismerősöm se tapasztalta még ezt, sőt, épp örülni szoktak, ha látják álmukban egy szerettüket, mert akkor az álom alatt úgy élik meg, mintha nem halt volna meg az illető.)



2022. jún. 7. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

Hát én úgy gondolom ennek több oka is lehet. Valamit tudatni akar veled csak még nem tudod mit ezért nem tud elmenni,lezáratlan ügyetek maradt.

Mostanában sokat gondolsz rá, attól is függ hogyan váltatok el egymástól utoljára az életben... vagy valami jó fog veled történni, mert azt is olvastam hogy nem mindig jelent rosszat halottal álmodni. A legtöbbször jót jelent.


De olvass utána van egy csomó cikk és annak se mindegyiknek lehet hinni. Szerintem ezt pontosan nem tudhatja senki csak Isten.



A kezét álomban halottnak állítólag megfogni nem szabad mert magával visz. Én ezt hallottam és olvastam.


Nyugodj meg mert az is lehet mostanában sokat gondolsz rá, vagy csak nyugtalan vagy mostanában valamiért és azért álmodsz úgy hogy nem vagy jól utána

2022. jún. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de nem véletlenül nem az Ezotéria kategóriába írtam a kérdést...

Nem hiszek se a szellemekben, sem a "tudatni akar valamit" izékben; pszichológiai szempontból érdekelne, hogy miért lehet ez így.

2022. jún. 8. 06:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy? Vannak meg elo rokonaid akkikkel jo a kapcsolatod? Vagy egyedul elsz?
2022. jún. 10. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
28 vagyok. Vannak élő rokonaim, a szüleim is élnek még, jó kapcsolatban is vagyunk. A férjemmel élek.
2022. jún. 10. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!