Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Üdv kicsi koromtól dadogok és...

Üdv kicsi koromtól dadogok és elég visszahuzódó voltam/vagyok emiatt,és az útóbbi időben streszesebb életet is élek és ez a beszédhiba mégjobban előjött nálam,nemtudom mit tegyek.Emiatt önbizalom hiányom is van...Lent?

Figyelt kérdés
Jártam kicsi koromban logopédushoz és pszihológushoz is szoktam járni.De van valakinek valami ötlete hogy ne streszeljek a beszédemen ennyit? Valaki járt hasonló cipőben? Tudna mesélni?

2022. jún. 7. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a szó elején akarok el. Ha egy szó bennakad, szinonímát mondok. A kívülálló egy kicsit hosszabb szünetet látnak
2022. jún. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én állítólag lassan beszélek, de mióta leszarom, azóta egészen jó lenni! Neked is ezt tudom tanácsolni! Ill. a hangos és sok olvasás is segít megtalálni a szavakat!
2022. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálj kineziológust, az jó blokkoldásra. Legnépszerűbb az előadóművészeknél, mert eltünteti a lámpalázat.
2022. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Keress stresszoldó módszereket:

- légzőgyakorlatok,

- tudatosodás (megfigyelni, mi a szitu, amikor előjön, elemezni stb).

- leszarni - a legtöbb ember nem problémázik azon, ha valaki, akivel beszél, dadog. Aki igen, azok saját magukat minősítik, ezeket el kell kerülni (nehogy elhidd, hogy a beszéded miatt kevesebbet érsz, mint mások!)

Kicsit hülye hasonlat, de ismerek kövér embert, aki a kinézete miatt nem megy közösségbe. Mintha bárki is elítélné emiatt...ugye hogy nem reális? Ha kevesebbet foglalkozol másokkal, nem fogsz rástresszelni.


Keresd azok társaságát, akik mellett el tudod engedni magad. Beszélgess velük, hogy gyakorolj. Keress semleges helyeket (pl. a legtöbb boltban normálisak az eladók, végig fognak hallgatni, ha kérdezel tőlük valamit, ezzel is erősíted magad)


1-es és 2-es praktikái pedig nagyon jónak tűnnek :-)

2022. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!