Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline diagnózist felróják...

Borderline diagnózist felróják az embernek? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Olvastam más kérdések alatt többször is, hogy a pszichológusok sem vállalnak szívesen borderline beteget, gyakran deklaráltan. Persze, jobb is, ha mondjuk nem ért hozzá. De ettől még megbélyegzett érzése lesz a másik embernek.



A napokban is panaszkodott nekem egy olyan ember, aki nehezen talál párt, hogy talált egy nagyon kedves nőt magának, de border volt, dührohamokkal és ezért dobnia kellett.



Szégyellni kell a borderline-t? Dilisnek tartják az embert címke alapján? Hogyan lehetne ezen változtatni?



2022. jún. 9. 14:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Senki sem bírja a dührohamos személyeket.
2022. jún. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Várok még válaszokat.
2022. jún. 9. 15:30
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Nekem két bordi szerelmem volt, minél több kedvességet kapott, annál undokabb, erőszakosabb lett mindkettő. Nem szerették, ha szeretik őket, ilyen öngyűlölet volt bennük, és aki szerette őket, azt is meggyűlölték. A jóért rosszal fizettek.
2022. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ezmindkét esetet magyarázza, mert a pár meg a pszichológus is segítők. De ezen vajon lehet változtatni? Mert inkább tűnik egy masszívan rossz berögződésnek.
2022. jún. 9. 15:48
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom mit értesz az alatt, hogy "felróják az embernek", de a borderline embereket mindeki kerüli. Nem jó érzés velük lenni. Ez nem egy előítélet, nem berögződés, nem címke, ez tény. Nyilván szégyelni nem kell, mert nem tehet róla. Nem is dilis a borderline ember, de ha rossz érzéssel tölt el vele lenni, akkor én kerülni fogom. Az élet rövid, hogy ilyenekre pazaroljuk. Lehet lepontozni, de én akkor sem fogom borderline emberek társaságát keresni. Ez van.
2022. jún. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5 felpontoztalak, mert hasznos gondolatot írtál. A berögődést arra értettem, hogy a jót rosszal hálálja meg, mert gyűlöli magát. gy olvastam, hogy a borderline gyerekkori traumatizáltságban gyökerezik, ahhoz szokott hozzá. Ezért a terápia az, hogy hzzá kell szoknia a jóhoz.
2022. jún. 9. 16:13
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nőknél gyakran félrediagnosztizálják a borderline-t az antiszociális személyiségzavarral. Az empátia hiánya, dührohamok, agresszió, erőszakoskodás, manipulatív viselkedés inkább az antiszociális személyiségre jellemző.

Egy borderline inkább önveszélyes, gyakori az öngyilkosság, nagyon nehezen tud egyedül lenni, fél az elhagyástól, egy személyt egyszerre idealizál és leértékel (bár ez jellemzőbb a nárcisztikusokra), és nagyon gyakran bántalmazza magát, drogozik. Egy tapasztalt pszichoterapeutának van képesítése a bpd kezelésére, de vannak jobb és rosszabb szakemberek is.

Egy sima pszichológus nem tud borderline-t de másmilyen személyiségzavart sem kezelni, mivel nincs meg hozzá a kellő képzettsége.

2022. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Terapeutaként talán azért kockázatosabb bpd-s pácienst kezelni, mert fennáll az öngyilkosság, önbántalmazás esélye, ami után még felelősségre is vonható a terapeuta.
2022. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
De ha valakinek BPD diagnózisa van, akkor az szakmailag nem ad felmentést? Emberileg pedig a tudat, hogy mindent megtett, ami szakmailag és emberileg várható?
2022. jún. 9. 17:01
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Depresszios-vagdosos, 0 borderline tunetes 18-20 evesekre is eloszeretettel vagjak ra, hogy borderline, megsem az...
2022. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!