Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne ezt a dolgot...

Hogyan lehetne ezt a dolgot elfelejteni , elhagyni , kitörölni a fejemből ?

Figyelt kérdés

Van egy dolog amire rávagyok kattanva és egész nap ezen jár a fejem , ön figyelés , ellenőrzés. 1 éve tart de hónapról hónapra rosszabb , gátol a mindennapokban , folyamatos halálfélelmem van.

Gyógyszert keveset szedek , de nem szeretnék többet vagy erőssebbet.

Nincs valami technika erre ? Hipnózis stb , amivel törölni lehetne ezt kiaakúlt önfigyelést szorongást ?



#szorongás #Gondolatok törlése
2022. jún. 9. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Elfoglaltság hiányában az agyad szétszalad. Csinálj valamit. Tanulj, takaríts, nevelj gyereket. Ne hagyd az agyadat tétlenül.
2022. jún. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy dolog amire rávagyok kattanva és egész nap ezen jár a fejem."

Konkrétan mi az az egy dolog? Ha le akarsz jönni róla, akkor:

1. Ha internet - húzd ki a netkábelt, zárd el a telefont a fiókba és kész. + pszichológus és majd mondja a továbbiakat

2. Ha alkohol, cigi - ugyanez és fordulj addiktológushoz.


Amit meg magad is megtehetsz, az az, amit 1. javasolt: keress olyan tevékenységeket, amikkel lekötheted az agyadat: tanulás, takarítás, vasalás, porszívózás,főzés,sütés, gyereknevelés, olvasás, zenehallgatás,kutyasétáltatás,stb. stb. alkalmasint így a nyárban egy-két találkozó ezzel-azzal, lehet menni a szabadba kirándulni, rengeteg rendezvény van minden nagyobb városban, azokra is ki lehet látogatni, stb. , legyél emberek között, találkozz a barátaiddal... stb.

2022. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem semmi ilyesmi , mérem a vérnyomásom egész nap kb 150- 200× hol alacsony hol magas , mindig arra gondolok hogy épo mennyi , ha melegem van arragondolok magas és most fogok agyvérzést vagy infarktust kapni , ha kicsit bágyadtabb vagyok arra gondolok alacsony és most fogok összeesni. Bárhol vagyok mindig erre gondolok , de nem is nagyon tudok sehova menni.
2022. jún. 9. 16:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Pszichiaternel klinikai pszichológusnák voltal már?


Ha nem, mindenképp keress fel ezzel egy szakembert, lehet kényszerbetegség. A kenyszerbetegek tisztában vannak azzal, hogy nem normális az, amit csinálnak/gondolnak, de mégsem tudjak kontrollálni a gondolataikat, cselekedeteiket. Es ahogy írod, te is teljesen tudatában vagy, mennyire ártalmas mindez.


Pszichoterápiával szoktak kezeleni, illetve az orvos elmondja a további teendőket.

2022. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Előző, nem értelek.

Jó ha az ember eljut a háziorvához, aki majd eligazítja. Te meg állandóan klinikai szakpszihiáterről beszélsz. Honnan vegyen ilyen szakembert? Nálunk a megyében sincs ilyen.

2022. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vérnyomásmérés-függőségről én még speciel nem hallottam, de szerintem -ha nem indokolja nagyon komoly, megalapozott, nyomós orvosi érv - akkor a legegyszerűbb az, ha eladod (odaadod valakinek kölcsönbe) a vérnyomásmérőt, vagy - mint a gyerekeknél a netmegvonás - bezárod egy - lehetőleg kulcsos -szekrénybe, ahol nem férsz hozzá, odaadod valakinek a környezetedben a kulcsot, és az illetőnek lelkére kötöd, hogy napjába 2x, esetleg 3x adja oda és kész.


Napi háromszori mérésből ha az hosszútávon (pár hónap) van vezetve rendszeresen, akkor egy valamire való orvos már le tudja vonni a tendenciával kapcsolatos következtetéseket (csökken, stagnál, emelkedik), ha az egyes kiugró értékeknél odaírod, hogy mi volt aznap (úgy értem, milyen kiugró sokkhatás ért, pl. nehézfizikai munkát végeztél a tűző napon, egész nap komoly agymunkát végeztél reggeltől estig, meghalt a Pisti, fényes nappal kirabolt a zsúfolt, nyílt utcán egy zsebtolvaj, megdöbbentett, hogy hogy egekbe szökött a cigi ára), akkor abból le lehet vonni a megfelelő következtetéseket.


De ehhez szerintem untig elég - ha nyugdíjas vagy, vagy egyéb ok miatt időmilliomos vagy - napi 3 mérés, ha az rendszeresen, folyamatosan, precízen vezetve van.



S nem egész nap kell mérni, hanem napjában untig elég 2x, esetleg 3x. (Ha valamiért a dokinak kell a folyamatos monitorozás, akkor úgyis el fogja rendelni egy teljes napra a 24 órás vérnyomásmérést, ami egy zárt gép, ami meghatározott időszakonként méri és rögzíti a mért értékeket.

2022. jún. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hipochonder vagy?Én igen....
2022. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen , lehet mondani.
2022. jún. 12. 14:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Én olvasok,önfejlesztek,teázok,és kedden megyek ezzel a pszichológushoz.
2022. jún. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!