Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki képes megallapítani hogy...

Ki képes megallapítani hogy borderline vagyok e vagy nem?

Figyelt kérdés
Úgy értem pszichológus,pszichiáter vagy ki?Kezdek megijedni.És ha lenne is valami fogalmam sincs hogy juthatnék segítséghez.Mert senki se hisz nekem hogy talán baj lehet velem

2022. jún. 9. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Pszichiáter
2022. jún. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy mik azok a jelenségek, amikből ezt gondolod? Mert az lehet, hogy a borderline megállapításához pszichiáter kell, de annak a megállapításához, hogy nem vagy az, lehet, hogy a gyakori közönsége is elég.
2022. jún. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szélsőséges tudok lenni több értelemben.Olykor csendes,máskor dühöngő és nem tudom visszafogni magam.Nem ismerem fel mások érzéseit,testbeszédből akár vagy igazából sehogy.És fogalmam sincs hogy milyen vagyok,mintha nem ismerném magam.Iszonyat módon szorongok és sosem múlik el,ehez remegés is társul néha.Megijesztenek a hirtelen zajok és félek az emberektől.Szívesebben vagyok inkabb egyedül.Barátkozni vagy beilleszkedni majdnem egyenesen képtelen vagyok.Nagyon nehezen viselem el sajátmagam.Szükségem van irányításra,de nagyon nem tűröm ha valaki meg akarja mondani.mitcsináljak.Folyamatosan kell csinálnom valamit,találni ami leköt.Nem tudom kezelni az érzelmeim
2022. jún. 9. 19:54
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Hány éves vagy? Simán egy a gyerekkori hiányaidat, sérüléseidet feltáró, utólag begyógyító pszichoterápiára van szükséged diagnózis nélkül. Van oka, hogy így viselkedsz, és azt lehet korrigálni.
2022. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Pszichiáter orvos.
2022. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Cserko37 válasza:
45%
Valaki tiszta szívből szeret… ne lökd el. A kislányom anyja ugyan ez és inkább a szerelmének együtt a halálba kerget, mint sem….
2022. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Inkább Asperger a leírás alapján
2022. jún. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pszichiáter és klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta.


Pszichoterapeuta lehet orvos és klinikai szakpszichológus is.


Ambulánsan és kórházban os tudnak diagnosztizálni bordert.


Asperger megállapítása nehezebb. Csak néhány helyen jogosultak diagnosztizálni. Magánban drága. Ingyen sokat kell várni rá. A Semmelweis Egyetemen lehet kivizsgáltatni.

2022. jún. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Asperger gyanús vagy. Border sem kizárt.
2022. jún. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Bordereknek sem jó a mentalizációs képességük. De vannak közöttük olyanok, akiknek sok barátjuk van.
2022. jún. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!