Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Friss tapasztaaltok Tündérhegy...

Friss tapasztaaltok Tündérhegyről? Milyen aránnyal vesznek fel a befekvős részlegre? Ha oda nem vennének fel, akkor a nappalira mindenképpen, vagy az sem garancia?

Figyelt kérdés
Még egy pszichológus ajánlotta pár éve ezt a helyet, azóta szemezek vele, sokszor majdnem elmentem, de végül mégse. Voltam azóta pszichiáternél, ő bipoláris depresszióval diagnosztizált, de igazából szerintem inkább borderline. Plusz PTSD.

2021. máj. 29. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Thalassa Házról is informálódj, egyesek szerint jobb hely.
2021. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Halottam róla, azzal az a bajom, hogy az fizetős. :/ Illetve nekem a Tündérhegy valamiért mindig is szimpibb volt.
2021. máj. 29. 22:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, nekem családtagom volt ott bentlakásos terápián három hónapig. A terápia kezdetén bele kellett egyeznie a gyógyszeres kezelésbe. Az első hónapban túl erős gyógyszert kapott, le volt szedálva, alig tudott részt venni a foglalkozásokon. Lecserélték a gyógyszerét, valamivel jobban lett. Egy rezidens terapeuta kezelte, aki a második hónap után elment. Noha ezt előre lehetett tudni, mégis rosszul jött ki a terápia szempontjából. Ekkortájt került sor egy családi konzultációra, ahol meglepődtünk, hogy az orvosok mennyire nincsenek a helyzet magaslatán. A záró diagnózis borderline személyiségzavarról szólt, amin nagyon meglepődtem, mert ismertem bpd-vel küzdő embereket. A borderline-t azóta két pszichiáter is kizárta. Kezdetben még arról volt szó, hogy csak a terápia alatt szükséges a gyógyszerezés, ennek ellenére folytatni kellett utána is. (A félregyógyszerezés és a terapeutaváltás nélkül szerintem meg lehetett volna ószni.) Olyan sejtésem volt, hogy indokolatlanul erős gyógyszereket kap (demotivált és fáradékony lett, napi 12-14 órát aludt), és ezt az utógondozást vállaló pszichiáter is valószínűnek tartott. Az ő segítségével sikerült az egyik gyógyszert teljesen elhagyni, a másik adagját jelentősen csökkenteni.

Ez csak egy eset, biztosan vannak szép számmal, akik szerencsésebbek voltak, és pozitív élményük van Tündérhegyről. Érdeklődj még a bura.hu-n is.

2021. máj. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én most voltam fél éve, és gyakorlatilag az életemet mentették meg ott

nagyon nem tapasztaltam semmi olyat, amit a fentebbi válaszadó írt

sok ilyet olvasni a neten, de én benn a 3 hónap alatt hálás, rengeteget fejlődött és alig hazamenni akaró embereket ismertem meg

ha érdekel bővebben, akkor küldj egy privátot, és ott írok hosszan mindenről

2021. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Tapasztalatom szerint a gyógyszer a gyenge pontja Tündérhegynek. Vagy teletömnek Ketilepttel, vagy azt is megvonják amit szedsz. Engem 3 éve úgy vettek föl, hogy több mint 10 éve altatóval aludtam. Ezt nyíltan el is mondtam, le kellett adni a szedett gyógyszert. Egyből megvonták, természetesen rosszul voltam, és 6 nap alatt kb 8 órát aludtam. Elküldtek az addiktológiára. A zárójelentésre meg azt írták, hogy a 6. napon derült fény súlyos altató függőségére. Ráadásul 3 napig könyörögtem hogy adjanak egy Algopyrint, mert az alváshiány és elvonás miatt erősen fájt a fejem. Ettől függetlenül vannak ismerőseim akik állítják, hogy nagyon sokat segített nekik az ottani terápia. nekem sajnos nem adatoot meg hogy ezt megtapasztaljam.
2021. máj. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem a elküldtek a Nyírőbe. Másokat is. Ahogy az előttem szóló írta "a gyógyszer a gyenge pontja", teljesen egyetértek.
2021. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam T.hegyen, Nyírőben és a Thalassa házban is.

T.hegy egy nagy nulla a másik kettőhöz viszonyítva, 3 napot bírtam.

Nyírőben csak a Minnesota programján voltam, amit bátran tudok ajánlani. Jó szakemberek, hasznos terápiás foglalkozások

A Thalassa ház is nagyon jó. Kb 3 éve voltam 4 hónapot és akkor nem volt fizetős

2021. máj. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A Thalassa nem fizetős, vállalt önerő van, ami nem kötelező.
2021. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!