Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegség keverve egy...

Kényszerbetegség keverve egy kis paranóiával?

Figyelt kérdés
Nos, OCD-m elég régóta van, 3 éve kb, és 16 vagyok. A napokban erősödött ez a betegségem, és attól tartok hogy ez nem csak OCD. Nagyon írtózom a pókoktól és a kisebb bogaraktól, ezért ha egy kisebb feketefoltot látok a képernyőmön, képest vagyok átkutatni az egész íróasztalom hogy nem-e pók/bogár volt-e az. Nem segített ezen a betegségemen az, hogy a napokban eléggé sok pók járkál a szobámban, falon leginkább. A szobám közepére húztam az ágyam, hogy a fallal ne érintkezzen, ezzel elkerülve az esélyt hogy pók másszon rám alvás közben. Az íróasztalom közvetlen a fal mellet van, úgy mint a székem. Amikor itt ülök, 5 percenként képes vagyok nézni a falat, hogy nem-e mászik rajta pók, és akkor szabadul el a pokol ha meglátok egyet. Történt ma egy olyan, hogy a függönyömet igazgadtam, nehogy az ablakon keresztül bejöjjenek a bogarak. Viszont attól tartok, hogy láttam egyet, és eltűnt a szobámban. Viszont van egy olyan szintje a paranóiának, hogy ezeket én képzelem be, és lehetséges hogy nem is volt ott semmiféle pók? Mivel nem láttam hogy elfutott volna. A kérdésem röviden az, hogy miez a mentális betegség, amivel én most együtt élek, vagy ez egy normális dolog? Lehet hogy szimplán csak félek, semmi féle paranóiában nem szenvedek? Válaszokat előre is köszi.

2022. jún. 15. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Drogok tudnak ilyet csinálni. Fóbia a keresett szó.
2022. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kerd meg a szuleidet h vigyenek el egy pszichológushoz.
2022. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!