Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek az kényszerbetegsé...

Szerintetek az kényszerbetegség, ha undorodok az öregektől? Délelőtt még boltba se megyek, mert tele van velük a tesco. Mindig este megyek, ha ők már nincsenek ott.

Figyelt kérdés
Meg az utcán is jó messzire kerülöm őket.
2022. jún. 8. 10:30
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, szerintem inkább traumatikus jellegű. Mióta érzed ezt az undort és miért?

Te nem ismerted meg személyesen a nagyszüleidet? Nem jó élményeid vannak tőlük?

2022. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
Nincs gond a nagyszüleimmel. Jóban voltunk, szerettem őket. De ugyanúgy zavarnak a románok, romák, más bőrszínűek is. Főleg nyáron, mikor rohadt büdösek. Az öregek meg mégjobban, kóvályognak azt se tudják mit akarnak. Már 14 éves korom óta. És fokozatosan egyre jobban. Most 34 vagyok. Ha véletlen hozzámér valamelyik, akkor azt a területet kb 10szer meg kell mosnom.
2022. jún. 8. 10:36
 3/54 A kérdező kommentje:
Ja és azt a szivacsot utána ki is dobom.
2022. jún. 8. 10:36
 4/54 anonim ***** válasza:
25%
Enis kerulom oket. Nem birom elviselni ha vki elottem totyog, lassan mozog az utban. Kulon sav kene nekik. Nem lehet haladni es meg bamulnak is folyton 👀
2022. jún. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
100%
Ja, kicsit én is ilyen vagyok sajnos. Szerintem is kényszeres cucc ez, illetve a saját testemmel való elégedetlenség kivetülése másokra. Anyám pl. sötétben megy WC-re, mert nem képes elviselni magát kummantás közben. Hát ez valahogy valszeg rám is átragadt, vagy undorodott tőlem kiskoromban. Én ezekre tippelek.
2022. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy betegség, igen, kezelni kellene.

"akkor azt a területet kb 10szer meg kell mosnom"

Valószínű halálfélelem van a mélyén.

Nem, nem tudod lemosni, hogy egyszer meg fogsz halni, mint minden ember, amióta világ a világ.

Ha ki szeretnél jönni ebből, próbálj meg valamit találni, amiért élni jó, amiért élni érdemes. Mert félni mindenkitől és a haláltól, nem jó.

2022. jún. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy elmenjek-e pszichológushoz. Pont azt érzem, mint a 4-es. Magammal elégedett vagyok. Például a fiatalok nem zavarnak, simán elvagyok egy koncerten. Még a hajléktalanok se. Meg az se zavar, ha piszkos vagyok (például olajos a kezem), tehát elvileg nem tisztasági kényszer.
2022. jún. 8. 10:42
 8/54 anonim ***** válasza:
91%
5# vagyok. Nekem kicsit segített, amikor aktív, érdekes öregekkel találkoztam, akik pl. civil szervezetben lelkesen ügyködtek a dolgaikon. Tehát lehet, hogy ennek van jelentősége, hogy mit kötünk az öregséghez.
2022. jún. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
6-os imádok élni, mindent szeretek. Csak az öregek zavarnak. Nekem akkor volt jó, mikor vírus idején az öregeknek volt 3 órája bevásárolni, aztán otthon kuksoltak.
2022. jún. 8. 10:44
 10/54 A kérdező kommentje:
Nekem az öregséghez a bűz, a bambaság, lassúság meg szenilizmus kötődik. Gyerekek közt viszont imádok lenni. Feltöltődök tőlük, még ha sokáig is vagyok velük.
2022. jún. 8. 10:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!