Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha félek beszedni...

Mit tegyek ha félek beszedni a gyógyszereim?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kaptam 1,5 mg-os Reagila-t (cariprazine) abból beszedtem egy szemet ami eléggé leszedált, abba is hagytam. Most pedig felírtak 10 mg Scippa-t (escitalopram) emellé. Az orvos aki kiírta ezeket úgy tudja szedem őket, sőt már 4,5 mg-ra emelte a Reagila-t. A terápiát a pszichológussal egyenlőre felfüggesztettük mert nem haladt. Láz és fájdalomcsillapítokat se merek szedni, félek, hogy károsodik a májam vagy belső vérzést kapok. Ilyen esetben mi a teendő?

2022. jún. 16. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk a saját érdekedben nem kellene kamuzni az orvosnak, hogy szeded közben meg nem is
2022. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
És azzal, hogy hazudsz az orvosodnak kinek eszel jót vagy éppen rosszat?
2022. jún. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Attól nem félsz, hogy félrekezelnek, mert nem tudják, miért nem hat a felírt gyógyszer?
2022. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Őrület, ami itt a GYK-n megy...

EGyesek nem szedik be az antidepiket - mások meg úgy kapkodják be random, mint egy c-vitamint... "csak úgy" van otthon pár dobozzal belőle...

2022. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha megtudná, hogy nem szedem valószínűleg idegesen rámförmedne, ennek meg nem akarom kitenni magam. Sajnos így is elég lekezelő a betegekkel.
2022. jún. 16. 15:09
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Ezek alapján félre is kezelhet olyan módon, hogy nem a megfelelő hatóanyagú gyógyszert adja és akkor tényleg abból lehet problémád.
2022. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Nézd, én is utálom ezeket a gyógyszereket, mondhatni félek tőlük. Másfél éve diagnosztizáltak nálam GAD-ot és depressziót. Felírtak Frontint meg vagy négyféle AD-t. A Frontint szedtem, a többit nem, mert rettegtem a mellékhatásoktól. Időközben átkerültem egy normálisabb pszichiáterhez, elmondtam neki mindent. Ekkor előírt nekem egy Scippa-kúrát, ami abból állt, hogy az első héten egy-egy-egy Frontin reggel-délben-este, mellé fél Scippa (2,5 mg). Aztán egy hét után 5 mg Scippa, utána 7,5. Most néhány napja tartunk 10 mg-nél.


Szerintem próbáld ki így, nekem egyelőre nincs semmi rossz tapasztalatom, szinte semmi mellékhatást nem érzek. Az meg nagyon fontos, hogy ne hazudj az orvosodnak, mert ez esetben nem tud kezelni, mivel nem ismeri a valós helyzetet. Úgy gondolom, hogy legközelebb oda kéne állni elé, töredelmesen bevallani, hogy eddig nem merted elmondani az igazságot és javasold neki a fenti, úgymond bevezető Scippa-kúrát.


Figyelj, nekem gyakorlatilag gyógyszerfóbiám van, de így sikerült túltennem magam az ezzel kapcsolatos félelmeimen. Sok sikert!

2022. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
#7: te hogy felezed az 5mg-os Scippát?
2022. jún. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pszichiáter írja fel neked?

Szerintem érdemes lehetne a pszichológusoddal beszélni erről (ha lesz rá lehetőség) hogy van benned félelem a gyógyszer szedésével és a visszajelzéssel is az orvosnak.

2022. jún. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Illetve ha folyamatosan szeded idővel hozzá fog szokni a szervezeted es nem fog ennyire kiütni. Amikor én kezdtem el antidepresszánst szedni engem is nagyon megijesztett hogy kb ülve elaludtam tőle az első este, de már teljesen oke
2022. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!