Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek hogy nagyon megvágom,...

Félek hogy nagyon megvágom, de úgy érzem muszáj megtegyem..?

Figyelt kérdés
4 éve vagdosom magam. Most figyelmeztetés képpen valami miatt meg kellene vágjam magam (ha látom a heget/sebet eszembe jut miért van ott és akkor azt többet nem teszem) de van egy olyan rossz megérzésem hogy nem lenne elég, ha belekezdek nagyon nehezen állok le vele és attól félek most nagyon mélyre vágnék mert nagy a gond.

2022. jún. 17. 01:16
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Ne tedd meg! Feküdj le aludni, és holnap menj el a pszichiáteredhez, illetve keress pszichológust.
2022. jún. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Firdulj szakemberhez, mert beteg vagy. A vagdisásnak az egyetlen eredménye, higy elcsúfítod magad.
2022. jún. 17. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

És miután meggyógyultál, majd írod ide, hogy jaj, látszanak a hegek mit csináljak velük.


Vállald fel.

2022. jún. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már így is sok hegem van, nem zavarnak
2022. jún. 17. 09:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább keress egy darab fát vagy ceruza is jó és vagdoss bele abba. Azt is magadnál tarthatod és megnézheted emlékeztetőül. Nekem ez segített anno.
2022. jún. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem fontos hogy fájdalmat érezzek
2022. jún. 18. 00:05
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

5 vagyok

Nekem is fontos volt és még ma is nagyon nehéz megállni. De az önsértés nem egy megfelelő megküzdési mód stresszre, lelki fájdalomra, problémákra, stb. Ha félsz, hogy nem tudsz leállni, akkor most pláne meg kell állnod. Nagyon fontos, hogy próbálj pótcselekvéseket keresni, amik ha nem is teljesen, de részben enyhítik a vágyat. Ha van konkrét oka annak, hogy bántani szeretnéd magad, akkor legjobb lenne, ha elmondanád valakinek a témával kapcsolatos gondolataid, de ha ez nem, akkor már az is könnyíthet ha csak kiírod magadból.

Mondjuk azt nem írtad, le akarsz-e szokni teljesen vagy csak most hezitálsz

Egyébként én pszichológushoz járok vele. Zseniális terapom van és már sokkal-sokkal jobb a helyzet. Jó dolog kibogozni a problémákat, amik a feszültséget okozzák.

2022. jún. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!