Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A fiatalkoron átívelő depressz...

A fiatalkoron átívelő depresszió, érzelmi kielégületlenség eltorzíthatja végérvényesen az ember személyiségét, vagy vissza lehet változtatni?

Figyelt kérdés
Lehetek még olyan 30 évesen, amilyen akkor lettem volna, ha több öröm ér, válhatok még azzá az önmagammá, aki fiatalabb koromban voltam, vagy a sok eltelt idő miatt most már így rögzülök, amilyen most vagyok?
2022. jún. 18. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Én mindjárt 21 éves vagyok, de már látom, hogy ez sosem fog bekövetkezni. Ettől nem leszek rossz ember, lehetek később boldog, de a depresszió (illetve a tapasztalások, amik okozták) nem törlődnek ki. Rossz tapasztalat, az is formált ugyanúgy, mint a jó. Ez részben jó, és részben (nagyrészt) rossz is. Van vágyam, hogy "visszakapjam" azt az énemet, de ami nyom belülről, még ha rálelek a boldogságra sem tűnik el.
2022. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem van lehetőség arra, hogy jobban érezd magadat. Ha úgy érzed egyedül nem megy, mindenhol vannak ingyenesen igénybe vehető pszichiátriai ambulanciák.


Korábban én is nagyon rosszul éreztem magam, volt hogy nem volt kedvem kikelni az ágyból sem, csak bámultam magam elé, öngyilkossági gondolataim voltak. Viszonylag hosszabb ideig.


Most boldog feleség vagyok, idén diplomázom és hamarosan lesz egy gyönyörű kisbabám is.


És ismétlem, ha nagy a gond kérj segítséget!

26/L

2022. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó csak ezzel az a probléma, hogy a nai világban fiatal nőként gyakorlatilag easy fokozaton tolod az életet. Alig kell bármiért is megdolgoznotok. Szóval a pozitív példád lósz.rt sem ér.


Ami meg az ingyenesen elérhető ambulanciákat illeti... Nincs elég kapacitásuk.

2022. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom, elvégeztem az orvosit és mellette dolgoznom is kellett mert négyen vagyunk testvérek egy tanyán, de kinek mi az easy fokozat.
2022. jún. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Egyébként nem értem, hogy ismeretlenül milyen jogon mondasz ítéletet az életem felett, mikor mindenért keményen kellett dolgoznom és neked erről halvány fogalmad sincs. Nem is lehet, mert nem ismerjük egymást. De nem csak gazdag család kicsi lányaként lehet előrehaladni, és mielőtt még eszedbe jutna,nem, a testem se kellett soha áruba bocsátani érte.
2022. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

És? Most ettől el kellene ájulnom? Én is elvégeztem, háziorvostan szakorvos vagyok. Az egész orvosi egy nagy seggelés, jó nagy hypocampussal rendelkező nőnek gyakorlatilag gyerekjáték.


A pártalálás, a veletek szemben támasztott társadalmi elvárások, gyakorlatilag az egész élet sokkal könnyebb nőként. Szóval nem gondolom relevánsnak a véleményed.


Megjegyzem ez az ingyenes ambulanciás duma így még viccesebb, mert ezek szerint fogalmad sincs mi zajlik a saját szakmádban... Jó lehet a kis rózsaszín álomvilágban.

2022. jún. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

És házi orvosként ezt mondod az embereknek, hogy a pozitív példa lószart sem ér? Meg hogy amit eddig elértek az gyerekjáték. Egy nőnek meg minden könnyebb... Szted egy depressziós embernek esetleg azt kell mondani,hogy minden örökre szar marad, semmi esélye arra hogy megtalálja a boldogságát és túlterhelt a rendszer, így jobb ha segítséget sem kér a depressziójával?


Ha csak a heteró kapcsolatokat vesszük figyelembe, akkor egy nőnek pont annyi esélye van párt találni, mint egy férfinek. Úgyanis két ember kell hozzá, a saját problémáidat pedig nem másra kellene kivetíteni.


És igen sok tekintetben és formában túlterhelt az egészségügy, de ahol én voltam pszichiátrián mindenkit meghallgattak, aki leült az ajtó elé. Üdv a rózsaszín vattacukros álomvilágból.

2022. jún. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ne itt veszekedjetek, légyszi, az azonim válaszolónak meg üzenem, hogy ne ezen a válaszoló töltse ki a nőkkel szembeni előítéleteit. Tényleg könnyebb egy átlag nőnek párt választani ebben a korban, de a te nehézségeidnek nem ez az oka. Én is csomó ideig a nőket hibáztattam, aztán rájöttem, hogy az én működésem is rossz.
2022. jún. 18. 18:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Nekem az utóbbi 4 évben jöttek azok a törések, amik végérvényesen megváltoztattak. Amikor az exem elárult engem, az volt az a pont, ahonnan már nem tudtam visszakapaszkodni
2022. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!