Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valeriana és függőség?

Valeriana és függőség?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz időn vagyok túl,napi minimum 6-8 valerianat szedtem,heti egy dobozzal,mellé napi 3 citromfű kapszulát.

Most itt tartok, hogy elvonási tüneteim vannak.

Remegek,ideges vagyok, és úgy érzem megőrülök!!!



2022. jún. 20. 08:22
 1/3 Z003 ***** válasza:
100%

A macskagyökérben és a citromfűben nincsenek olyan anyagok ami fizikai függőséget alakítana ki, mint mondjuk az ópium. Viszont pszichológia függőség nagyon könnyen alakulhat ki. Pláne olyan esetekben ha valaki egy nehezebb időszakban használ valamit, amitől úgy érzi hogy könnyebb neki.


Így lehetnek elvonási tüneteid, viszont legalább ezek nem olyan veszélyesek mint az fizikai függőség elvonási tünetei. Mást nem nagyon tehetsz csak várhatsz, 2-3 héten belül általában elmúlik.

2022. jún. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
Vegyél egy doboz Leszarom tablettát és szükség esetén 1-2 szemet vegyél be.
2022. jún. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amit az 1. írt. Gyógynövényes cuccokra nem alakul ki durva fizikai függőség, de enyhe igen. És pszichikai függőség az súlyos is lehet. Plusz még nem jöttél ki a nehéz helyzetből és/vagy teljesen kimerültél.
2022. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!