Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Valeriána okozhat függőséget...

A Valeriána okozhat függőséget? Ha igen, akkor mennyi idő alatt alakulhat ki a függőség?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időszakom elég stresszes, és az miatt nem tudok eleget aludni. Ha sikerül is elaludnom, felületesen alszom, mindenre felriadok.


Soha, semmilyen hasonló szert nem fogyasztottam eddig. Olyat, ami receptre írható fel és függőséget is okozhat, nem akarok semmiképp szedni még most sem, átmenetileg sem.

Arra gondoltam, hogy kipróbálnám a Valerianát (alvás előtt 2 szemet) ebben az időszakban, hogy az kialvatlanság ne vágjon haza.


Tudom, hogy a stresszt okát kellene megszüntetni, de azt most nem tudom.



2018. febr. 1. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
De még bizony, hogy okoz. 2 hét alatt ugyanúgy hozzászoksz, mint a xanaxhoz ...ráadásul hosszú időn keresztüli szedése mindenféle változó hangulathot is okozhat. Ígyál citromfű teát, annál nem tud függőség kialakulni. 2 teafiltert beletolsz egy csésze forróvízbe, aztán megiszod.
2018. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem okoz függősséget, és ez benne is van a tájékoztatóban.

Én is használtam 3 hétig, és onnantól, hogy már nem szedem, nem okozott gondot az abbahagyása.


" Gyógynövények kivonatát tartalmazza, melyek hatóanyagai hozzájárulhatnak a normál idegállapot, a lelki egyensúly fenntartásához és az egészséges alváshoz.


A valeriana relax-ot azok számára ajánljuk elsősorban, akik aktív, stresszes életet élnek, és szívesebben fordulnak természetes szerekhez, mint szintetikus nyugtatókhoz.


Használata esetén oldódik a napi stressz okozta feszültség, csökken a szorongás, javul az alvászavar, és fizikai, szellemi teljesítőképességünk sem romlik a stressz tüneteinek hatására.


A valeriana relax szelíd hatású növényi készítmény, ezért hosszú távon is biztonsággal szedhető, nincs mellékhatása és kiválóan tolerálható. Fontos tény, hogy nem befolyásolja az akaratot és a tudatot, és nem okoz hozzászokást, sem "másnaposságot"."

2018. febr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Valerianának elvileg nincs mellékhatása, és nem lehet túladagolni sem. Más kérdés, hogy nálam úgy egyáltalán hatása sem volt... sajnos az én szorongásom jóval erősebb volt annál, hogy egy ilyen kis gyógynövényes cucc segítsen rajta. De hátha neked beválik. Függő nem leszel tőle.
2018. febr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!