Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig lehet szedni a valerian...

Meddig lehet szedni a valerianat? Mikortól alakulhat ki függőség?

Figyelt kérdés

Az van a papírján, hogy huzamosabb ideig ne szedjük, mert akkor függőség alakulhat ki. Mit jelent az, hogy huzamosabb??? Napok? Hetek?

Az elvonási tünetekre pedig azt írják, hogy nyugtalanság, ingerlékenység. De pont ezekre találták ki, nem?


2011. jún. 5. 08:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Több hónap rendszeres szedés után alakul ki függőség. Az elvonási tünetek pedig természetes, hogy részben megegyeznek a szedését megelőző tünetekkel, de sokkal intenzívebbek.Nyugtalanság, idegesség, remegés, verejtékezés.
2011. jún. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%

Azt embere válogatja,kinél mennyi idő a függőség kialakulása,de legjobb,ha nagyon gyorsan abbahagyod,lehetőleg az egész hátralévő életedre! Egy szemet se többet! !

Részint,mert mi a francnak alakuljon ki az a függőség???

(Ne tudd meg,mi az,inkább halj meg "hülyén! :)

Részint,mert van a Valerianánál sokkal hatásosabb.

Igaz,hogy azt megtaláld,orvost is kell előbb találnod, az pedig ma nem könnyű. De a Valerianát huzamosabb ideig semmiképpen!

Ha elkezdődik az a folyamat,amikor a gyógyszer mellékhatásait kivédendő második,harmadik gyógyszert írják,fel,azok mellékhatásai kivédésére az ötödiket,és a hatodikat,akkor már régen rossz!


Ezenfelül pedig tudd:ma már a legtöbb gyógyszer az előállítók, a gyógyszerlobbi érdekeit szolgálja,nem a te egészségedet!

"A gyógyszerben több pénz van,mint a dohányban,a fegyverben,

és a szexiparban együtt!"

Én amondó vagyok,hogyha ennek az állításnak csak az egyharmada igaz,már érdemes a többi bogyót is fenntartással fogadnod!

Legyen szép napod!

2011. jún. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
elég erős függőséget okozhat, akár gyorsan is kialakulhat ez de minél tovább használod annál nehezebb lesz abbahagyni. 1-2 hónapos használat után szerintem még simán le lehet tenni.
2011. jún. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a májadat előbb szétszedi, mint hogy kialakulhatna a függőség.


Amúgy a legjobb az, ha alkalmilag használod. Tehát egyszer-egyszer beveszed, de mondjuk csak egy-két hetente kerül erre sor. Már csak a mellékhatásai miatt sem érdemes állandóan szedni.


"Az elvonási tünetekre pedig azt írják, hogy nyugtalanság, ingerlékenység. "


Még szép, a függőségnek pont ez a lényege.

2011. jún. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, ma beszéltem a háziorvosommal, és azt mondta, akármeddig lehet szedni, mert ez 'csak' valeriana. Hm. Pedig rá van írva a papírra, hogy huzamosabb ideig kerülendő. Én már nem értek semmit... nem akartam vele okoskodni.

Jelenleg 1 hete szedek 3x1-et, mert idegesít a fülzúgásom, amit baromi lassan vizsgálnak ki :-(((

2011. jún. 6. 12:53
 6/10 anonim ***** válasza:
8%

Elég bajod neked az,ha kénytelen vagy vele és ha most tovább szeded is,ne nyugodj bele abba,ha azt mondják,hogy "csak"!!!

A háziorvosod vagy a KGST piacon vette az a két betűt a neve elé,vagy nem látogatta a továbbképzéseket, vagy a gyógyszerlobbi érdekeinek kiszolgálója. 4 év kemény harc árán sikerült háziorvost váltanom. Senki nem mert tőle átvenni,mert féltek a hatalmától: szcientológusnak állt az a rosszéletű. (Neten ,a listán is ott a neve!)

A saját kerületemet el kell hagynom mostmár,ha háziorvoshoz megyek,de már azt mondtam,az se érdekel,ha MÁV, vagy VOLÁN visz háziorvoshoz! Ő pld az anyja életére is megesküdött volna,hogy olyan gyógyszert írt,amit bevehetek: (Van 2 állandó társbetegségem a hétköznapok apró örömkéi,fertőzései mellé.)

Ha beveszem azt,amit a 9év alatt felírt,akkor túlvagyok a harmadik esélyen,hogy belepusztulok.3 olyan receptet kaptam tőle,ami a nem az én gyógyításomat szolgálta volna,de még összeegyeztethetetlen is a többi gyógyszeremmel! A legutóbbi ilyen esetnél a patikuscsaj szólt,,hogy be ne vegyem!(Ismert,mivel nála váltottam ki az állandó bogyóimat is!"Ártalmatlan"antibiotikum volt a bogyó,csak éppen az betegségemmel megvertek nem szedhetik,egyáltalán))

Aki hallotta ,mi volt,csak legyintett,hogy tudja,nem én vagyok az első,a többiek meg súgtak,hogy akár orvosi pert is indíthatok,"nem lenne igazam".

1.)Sürgessed meg a vizsgálatokat!

2.)Próbálkozz patikus(ok)nál érdeklődni,pontosan vázolva a helyzetedet. Kérdezz rá,tud(nak)-e valamit,ami kímélőbb,mégis célravezető lehet a problémád megoldására.

(EGYÉBKÉNT A PATIKUSOKKAL MINDEN ESETBEN ÉRDEMES SZÓBAÁLLNI. NÉHA TÖBB ALTERNATÍVÁT ISMERNEK,MINT AZ ORVOS!)

3.)Esetleg nézz körül,hogy a természetes gyógymódok,nyugtató teák között fellelhető-e olyasmi,ami elősegítheti,fokozhatja a jól kiválasztott (!!!) gyógyszer hatását,hogy abból is kevesebb kelljen.

A Valerinát lehetőleg minden életedre felejtsed el!

Erre az egyre,ami most van,erre meg ügyelj,támogassad,és ezentúl se fogadj orvosságot fenntartások nélkül!

Jó egészséget,és el ne hagyd magadat! Kitartás!

2011. jún. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen a patikust mindenképpen meg kell kérdezni. hiszen ő foglalkozik többet a gyógyszerekkel.
2011. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam neurológián, ott is rákérdeztem, és ott is azt mondták, hogy lehet szedni akármeddig. Azért ez ijesztő, hogy ennyire ellentmondanak a vélemények!
2011. jún. 8. 12:57
 9/10 anonim ***** válasza:
17%

Elég bajod neked az,ha kénytelen vagy vele és ha most tovább szeded is,ne nyugodj bele abba,ha azt mondják,hogy "csak"!!!

A háziorvosod vagy a KGST piacon vette az a két betűt a neve elé,vagy nem látogatta a továbbképzéseket, vagy a gyógyszerlobbi érdekeinek kiszolgálója. 4 év kemény harc árán sikerült háziorvost váltanom. Senki nem mert tőle átvenni,mert féltek a hatalmától: szcientológusnak állt az a rosszéletű. (Neten ,a listán is ott a neve!)

A saját kerületemet el kell hagynom mostmár,ha háziorvoshoz megyek,de már azt mondtam,az se érdekel,ha MÁV, vagy VOLÁN visz háziorvoshoz! Ő pld az anyja életére is megesküdött volna,hogy olyan gyógyszert írt,amit bevehetek: (Van 2 állandó társbetegségem a hétköznapok apró örömkéi,fertőzései mellé.)

Ha beveszem azt,amit a 9év alatt felírt,akkor túlvagyok a harmadik esélyen,hogy belepusztulok.3 olyan receptet kaptam tőle,ami a nem az én gyógyításomat szolgálta volna,de még összeegyeztethetetlen is a többi gyógyszeremmel! A legutóbbi ilyen esetnél a patikuscsaj szólt,,hogy be ne vegyem!(Ismert,mivel nála váltottam ki az állandó bogyóimat is!"Ártalmatlan"antibiotikum volt a bogyó,csak éppen az betegségemmel megvertek nem szedhetik,egyáltalán))

Aki hallotta ,mi volt,csak legyintett,hogy tudja,nem én vagyok az első,a többiek meg súgtak,hogy akár orvosi pert is indíthatok,"nem lenne igazam".

1.)Sürgessed meg a vizsgálatokat!

2.)Próbálkozz patikus(ok)nál érdeklődni,pontosan vázolva a helyzetedet. Kérdezz rá,tud(nak)-e valamit,ami kímélőbb,mégis célravezető lehet a problémád megoldására.

(EGYÉBKÉNT A PATIKUSOKKAL MINDEN ESETBEN ÉRDEMES SZÓBAÁLLNI. NÉHA TÖBB ALTERNATÍVÁT ISMERNEK,MINT AZ ORVOS!)

3.)Esetleg nézz körül,hogy a természetes gyógymódok,nyugtató teák között fellelhető-e olyasmi,ami elősegítheti,fokozhatja a jól kiválasztott (!!!) gyógyszer hatását,hogy abból is kevesebb kelljen.

A Valerinát lehetőleg minden életedre felejtsed el!

Erre az egyre,ami most van,erre meg ügyelj,támogassad,és ezentúl se fogadj orvosságot fenntartások nélkül!

Jó egészséget,és el ne hagyd magadat! Kitartás!


Hűtsd már le magad! A Valeriana 100%-ig gyógynövényes cucc, macskagyökér van benne, épp azért kapható vény nélkül. (és épp azért nem ér lófüttyöt se sajnos..)

2011. jún. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

... és ami gyógynövény-alapú,vagy gyógynövény-tartalmú,az csak és kizárólag pozitív hatást tud elérni,tévedésből sem okozhat függőséget, kárt a szervezetben,ugye???

Pld.a mákból nem vonnak ki egyéb hatóanyagot,és ópiumon meg mákos tésztán túl semmi nem készül belőle,ugye???

A világhírű Bayer Aspirin nyírfakéreg-kivonatot tartalmaz,mégis van,aki képes belepusztulni? Nyíltan tiltják az alkalmankénti szedését egyeseknek,akik pld. a szintén gyógynövény-alapú vérhigítót,a Syncumart szedi?(Tudom,miről írok itt:több,mint 10 évig szedtem napi 6 (!!!)szem vérhigítót!) De ott van növényi alapú,tehát hatástalan,és kárt okozni képtelen marihuána,ugye??? És ott van az állati eredetű gyógyító anyag,a méhméreg,amitől az arra allergiásak képesek belepusztulni,ugye? A végtelenségig lehetne sorolni a növényi-,állati és egyéb bio,meg "természetes"cuccokat,akár még a kozmetikai termékek közül is.....amitől az egyik szépül,a másik szépen beledöglik,ugyi?

Namármost: Ha tapasztalati úton kiderült,(márpedig köztudott!!)

hogy a Valeriana legtöbbünknek nem válik be,hosszútávon meg semmiképpen,akkor mi a jó büdös francért ne keressen tovább a beteg,ha vannak már a szervezetetet kevésbé károsító hatású, függőséget nem,vagy lassabban okozó és hatásosabb cuccok?

(Márpedig vannak!)

Nem mondom :ha nem talál egyéb mást,ami több esélyt adjon, hatásosabb és kevésbe durvák a mellékhatásai,akkor igenis szedje,míg bírja,de szerintem előbb próbáljon a Valeriánát kiváltó gyógyszert keresni!

Ha nem két napig,meg két hétig kell csupán szednie,akkor meg annál inkább!

Vigyázzatok az maradék egészségetekre, mert erősen magunkra vagyunk utalva! Fogadjatok mindent fenntartással és ne csak az orvos által vázolt alternatívát tekintsétek minden esetben a felülírhatatlan szentírásnak! Egyébként meg legyen szép napotok!

Akár az orvosok,meg az "orvosok" ellenére is!

2011. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!