Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az általatok ismert iszákos,na...

Az általatok ismert iszákos,nagy piálós, emberekre mennyire jellemzőek ezek a tulajdonságok?

Figyelt kérdés

"Az illető érzelmei negatívak. Gyanakvó, bizalmatlan, soha nem elégedett, boldogtalan, kritikus, keserű és szidja a világot.Ingerlékeny, minden apró dolgon felhúzza magát stb.."


Egy ideje olvasgatok az alkoholfüggőség témájáról, és amikor ezt olvastam az valahogy szöget ütött a fejembe, mégpedig azért mert én sok ilyet látok.Főleg középkorúaknál akik nem feltétlenül kőkemény alkoholisták akik reggel piával indítanak, de fiatalkoruk óta a fő hobbijuk a kocsmázás és legalább hetente berúgnak keményen, azok között sok ilyen van ahogy én látom. A szakirodalom szerint mégpedig azért mert leegyszerűsítve a nagy piások/alkoholisták agyában kevésbé termelődnek már azok a vegyületek és hormonok amik a boldogságérzetrt felelősek. Gyakorlatilag az érzelemszabályozásért felelős területeket vágja tönkre a pia, sokkal-sokkal hamarabb mint hogy másféle egészségi problémákat okozzon.

Mennyire állja meg ez a helyét szerintetek, az általatok ismert embereknél? Köszi a válaszokat előre is.



2021. okt. 17. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Tpasztalataim alapján többségében stimmel.
2021. okt. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Ez kb.az alkoholos karakteropátia. Apám pont ilyen,mellé borderes is. Remélem nem is látom többé.
2021. okt. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Épp a fordítottját ismerem. Jókedvű, erőltetetten humorizál, energikus, békés, fárasztó.

Ha viszont 2 napig nem iszik akkor agresszív, letargiás, kötekedős és mindennel baja van.

2021. okt. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én 22 éve nem iszom egy kortyot sem nem is dohányoztam sosem mégis buvalb#szott vagyok szerintem

A 40 év munkaviszony inkább okozhat ilyet korán kezdtem

Dolgozni még 10 évet kell

Hat így jártam ha megélem

Mostanában gondoltam vissza

Kéne szoknom de valahogy nem nagyon tudom rávenni magamat

Mert amikor leszoktam azt hittem hogy így milyen jót teszek magamnak hát Biztos??

Üdv mindenkinek

2021. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó amit írtál mellbe vágott, hogy mennyire szomorú ma a helyzet ebbrn az országban (vagy a világon).

Egyébként igen, ismerősek a fent említett tulajdonságok

2021. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!