Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tegyem ezt rendbe...

Hogyan tegyem ezt rendbe magamban?

Figyelt kérdés

Sajnos kancsal szemmel születtem és ez eléggé lerombolta a fiatalságomat, az egész iskolai időszakomban (11 év) ezt hallgattam, szívattak vele folyton, akkor még nagyon bántott a dolog, mindenki ezt fújta, voltak ugyan haverjaim, mégis egyedül éreztem magam, senki nem állt ki mellettem. Emiatt elkezdtem kerülni az embereket és ez sajnos odavezetett, hogy nem igazán van önbizalmam, olyannyira, hogy hiába mondják a csajok, hogy tök helyes pasi vagyok, meg szép szemem van én mindig rácáfolok, fikázom magam. Ugyan csak viccelődök vele, de tudom, hogy ez nem helyes és sajnos ez a párkapcsolataimra is hatással volt! Nem csak azért mert a barátnőimnek is nyomtam ezt anno, hanem mert emiatt elég naív lettem és olyan nőknek is beadtam a derekam, akik csak arra mentek, hogy kihasználjanak (és meg is tették). Emellett erősen féltékeny típus vagyok, mert az van a fejemben, hogy simán találnak nálam jobbat, ebből is voltak problémáim.


Mostanra azért egész jól kijövök az emberekkel, munkahelyen szeretnek, de mégis bennem van az az "irigység" hogy a kollégáim jobbak nálam és én alsóbb rendű vagyok. Ergo lenézem magam. Nem mindig mutatom ki, sőt mostanában egész jól el tudok vonatkoztatni ettől, de amint belenézek a tükörbe, vagy meglátok egy képet magamról, amin látszik, hogy az egyik szemem befordul, azonnal elkeseredek, hogy milyen idiótán nézek ki.


Hogyan szerezzek egy kis önbizalmat? Így a nőknél sem tudok kezdeményezni, mert úgy érzem, hogy senkinek nem kellek.. Hobbijaim mindösszesen az olvasás, meg szeretek online sakkozni illetve hasonló gondolkodásra késztető játékokkal (is) játszani, nemrég elkezdtem könyveket olvasni, bár arra még nehezen szánom rá magam, szeretnék elkezdeni majd edzeni itthon, valamint nemsoká elkezdek majd kerékpározni. Barátaim nem nagyon vannak, jobbára egyedül töltöm a mindennapjaim, elég nyugdíjas életet élek. Egy barátom van akihez egy egy hétvégére feljárok sörözni, online játszani meg dumálgatni.


27/F


Köszönöm ha végigolvastad, noha elég szedett-vetett lett a leírás, azért remélem érthető a probléma. Köszönöm előre is a válaszokat.



2021. máj. 29. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is kancsal vagyok. Miért nem mész el megoperáltatni? Engem egyszer 6 éves koromban operáltak, de kb 10 évig sem tartott. Másodszorra viszont hatástalan volt, a doki előre meg is mondta, de látta, hogy akarom és megcsinálta. De több ismerősöm van, akinek még mindig jó a szeme, akár 20 évvel operáció után is.

Engemet szerencsére nem szivattak. Én szoktam vele viccelni meg hülyéskedni. Nem vagyunk mi más emberek, mint a többiek, csak más a szemünk.

Az operáció lenne a megoldás, de ha nem megondható, akkor egy pszichológus.

2021. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos műttetni nem tudom, mert nincs rá keretem. Szemüveg javít rajta valamelyest. Már most én is viccelődök vele, csak ezen felül már az egész lényemen viccelődök és eléggé túlzásba is viszem. Lealacsonyítom magam.
2021. máj. 29. 11:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el félretenni. Lehet évekbe telik, de egyszer összejön.
2021. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm is kancsal és mindenki szereti konrketan mert annyira jó a kisugárzása és kedves.
2021. aug. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!