Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik voltak zárt osztályon...

Akik voltak zárt osztályon Magyarországon! Mesélnétek?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy ez hogyan is néz ki valójában.

2022. jún. 21. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos oda kerültem tavaly! A zárt osztály egy kórház és kapsz egy kórteremet illetve egy ágyat!Voltak érdekes emberek akikre ránézésre tudni hogy valami nincs rendben! Kapsz egy kezelő orvost aki felirja a gyógyszereket tehát gyogyszeres terápia van illetve pszhoterápia ami abból áll hogy csoportra kell menni és beszélgetnek mindenkivel egy adott témán! 1-2 hét után kikerulsz ha nincs nagy baj!
2022. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 Sajnálom, hogy ez történt veled :/

Hogy érezted, törődtek veled? Vagy csak egész nap egyedül ücsörögtél?

2022. jún. 21. 21:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok évig rendszeresen bekerült pszichotikus rokonomhoz jártam látogatni. Pont olyan volt, mint egy sima kórházi osztály, csak pár ember picit furcsa volt, nemigen láttam ápolót, elvolt mindenki az osztályon egymás közt.
2022. jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, jobb, ha nem haverkodsz, mert elkezdenek letarhálni a betegek, vegyél nekem kávét, sütit, adjál pénzt, adjál cigit. És nincs vége.
2022. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es


Gondolom ha az ember kiskorú, akkor azért kunyerálnak ennyit, ugye? Mármint egy gyerek csak nem ilyen bátor, hogy kéregessen szerintem

2022. jún. 21. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok! Tőlem senki nem kért pénzt meg semmit! Megvan ott mindenki baja! Hogy törődtek e? Hát valamennyire igen meg azért figyelnek is a nővérek hogy minden rendben van e!
2022. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Ott dolgoztam ápolónőként.

Borzalmas.

2 kórterem volt,egy női és egy férfi. Egy műszakban 2 férfi ápolónak kötelezően kellett lenni az agresszorok miatt.

Az ajtó kóddal zárható volt.

A legtöbb beteg le volt oltva és bambult,beszélgetett magában. Volt,aki pucérra vetkőzött és "úszott" a padlón. Volt egy tök rendes fiatal srác,aki profin rajzolt. Aztán bekattant a semmiből és le kellett szíjazni,mert szétverte a fél kórtermet. Az engedelmesebbnek volt napi 3 séta,felügyelettel az udvaron ( cigi szünet). Nem dolgoztam ott sokáig,nem nekem való,sem lelkileg sem fizikailag ( alig 50 kg és 158 cm voltam akkor).

Mit szeretnél még tudni?

A bánásmód változó, voltunk páran,akik kemények ugyan ( muszáj annak lenni),de empatikusak. De volt olyan is,aki ütötte a beteget.. ezt sem bírtam elviselni. 15 év alatt sokat kellett nyelnem,de mindig ott van bennem,hogy beteg embert nem bántunk,főleg ha nem tudja mit csinál...

2022. jún. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

7-es

Akkor tedd meg azt a szívességet, hogy egy tanút megfogva feljelented azt az ápolót/orvost aki pszichés beteget vert.


Nekem már normális életem van, de egy időben volt részem ezekben a bántalmazásokban. Sajnos nyomot hagy az emberben.


Akkor én kérdezek tőled:

Azzal, hogy csendben nézted, és nem jelentetted te mivel vagy jobb? Végignéztél egy visszaélést, beteg ember jogaival szemben, akik rátok voltak bízva. Ha te lennél mit éreznél? Úgy, hogy jó eséllyel el sem hiszik neked, mivel pszichiátriai beteg vagy.


Gratulálok.

2022. jún. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7

Igazad van de..

18 voltam és kezdő,aki beteget ütött meg az kérlek a főnök unokahúga. Esélyem nem lett volna,max kirúgnak,a nő meg ki lett volna mosdatva. Alapból nem láttam,csak én,a beteg meg nem "beszámítható". Így inkább léptem. Mai ésszel,tapasztalattal már nem hagynám ezt. Illetve több dolgot is jelentettem már ( bár itt megjegyzem,ott sem mindig történt szankció,a kevés nővérre hivatkozva így onnan is léptem,mert nem akartam ezekkel együtt dolgozni).

2022. jún. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9-es


Értem. Szerencsére azért (úgy veszem ki te is több éve tapasztaltad ezt) javul a helyzet, csak nagyon lassan.

2022. jún. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!