Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért változik napszakonként...

Miért változik napszakonként a szorongásom ?

Figyelt kérdés
Késő este és főleg hajnalban sokkal elviselhetőbb , a legrosszabb ébredés után és du- án.

2022. jún. 23. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szorongás az agyban történő kémiai anyagok hibás termelődésének az eredménye. Ezért befolyásolható gyógyszerrel. Mi itt nem tudhatjuk, hogy a te agyadban mért épp ébredéskor és délután marad el a dopamin vagy az oxitocin vagy termelődése az átlagostól.
2022. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én valahogy úgy érzem azzal van összefüggésben mennyire tudom elterelni a figyelmem ill mennyire vagyok fáradt , ez este jobban sikerül , pláne hajnalban.
2022. jún. 23. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ, hogy mitől szorongsz. Saját élményt mondok.

Nekem is nap közben rosszabb a szorongásom, estefelé pedig jobb. Ezért például csak este tudok tanulni, mert napközben képtelen vagyok koncentrálni. Azt vettem észre, hogy nekem a szorongásom jelentős részét az teszi ki, hogy mennyi mindent kellene csinálnom, mennyi mindenben kellene fejlődnöm, már nem ott kéne tartanom, ahol tartok, de semmivel nem haladok úgy, mint ahogy szeretnék. Persze próbálom tudatosítani, hogy egyébként semmivel nem vagyok nagyon lemaradva a többiektől, de mégis bénítóan rá tudok stresszelni ezekre a dolgokra. És ez napközben változik. A reggellel mindig jön egy lehetőség, hogy elkezdődik egy új nap, amikor lehet csinálni valami hasznosat és stresszelek rajta, mintha valami elvárás lenne, este meg amikor úgysem lehet csinálni már semmit, minden zárva van, senkivel nem kell kommunikálni, akkor a nemcsináloksemmit-nyomás csökken, továbbá elfáradok nap közben annyira a szorongásban, hogy enyhüljön.

Persze beleszólhat a kémiai anyagok termelődése is, amit #1 írt, de szerintem a téma is számít

2022. jún. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A melatonin termelődéséhez van köze, ez a hormon este termelődik és szorongáscsökkentő hatású, segíti az elalvást.
2022. jún. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!