Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A legjobb barátom látta a...

A legjobb barátom látta a vagdosásból származó sebeimet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem hegeket, sebeket. Nem akarom, hogy azt higgye mutogatom, meg csak figyelmet akarok. Tudom, hogy látta, láttam ahogy rámnézett, de nem hozta fel.

2022. jún. 24. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
én a legjobb barátommal mindent és bármit meg tudok beszélni....
2022. jún. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 Vele én is, ezen kívül bármit.


Nagyon jól ismerem, tudom hogy magát érzi hibásnak miatta, és ezt akarnám elkerülni.

2022. jún. 24. 14:52
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

de miért lenne ő a hibás?

Beszéltél neki a problémáidról egyáltalán?

Nyilván nem "véletlenül" vagdosod magadat...

2022. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell tenned semmit, legalábbis a barátodért nem. Magadért annál inkább, menj el pszichológushoz!
2022. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A problémáról, ami miatt vagdosom magam tud, de mindig nagyon figyeltem, hogy ne láthassa senki a hegeket. Csak felcsúszott a pulcsim ujja.
2022. jún. 24. 15:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt a tapasztalatom hogy az emberek többsége, főleg akinek nincs tapasztalata mentális problémával, nem értik a helyzetet és emiatt gondolják azt hogy ez kizárólag figyelem felhívásról szól. De gyakran olyanok is, akiknek van.

Én a rehabon kezdem el beszélgetni erről emberekkel, mondtam nekik hogy ti meg isztok meg drogoztok csesszétek meg és engem “néztek ki”, mert magamnak okozók sérülést. És beszélgettünk jó fél órát hogy mi történik ilyenkor bennem, milyen érzéseim vannak, mire jó nekem az önsértés, és onnantól teljesen máshogy álltak hozzám meg ehhez.

Bocs a novelláért, ezzel csak azt akartam mondani hogy ez egy nagyon félreértett dolog (mármint az önsértés) és ha már úgyis látta akkor érdemes beszéljetek erről, akár úgy hogy először megkérdezed neki ez milyen érzés, mit gondol erről miért csinálod. Aztán ennek mentén beszélgetni.

Sok sikert és kitartás! :)

2022. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Félek, hogy ha beszélek róla meg kell majd ígérnem, hogy abbahagyom, amihez meg egyelőre gyengének érzem magam. Viszont megpróbálok vele majd beszélni. Megértené, nagyon intelliges, érzelmileg is.
2022. jún. 24. 19:27
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt is mondd el neki. Ha elmagyarázod neki hogy ez neked miben segít, talán könnyebb lesz neki ezt elfogadni. Én mindig úgy próbáltam elmagyarázni hogy nekem ez abban segít hogy tudjam a feszültségemet vagy a nagyon szélsőséges érzelmeimet kezelni, szóval ez egy érzelemszabályozási módszer. Mindenkinek más, és nem lehet egyik napról a másikra ezt megváltoztatni.

Nem vagy gyenge! Ez nem akaratgyengeség kérdése, hidd el nekem. Tudom hogy kívülről nagyon erősen jön a nyomás hogy ez döntés kérdése. Azt mondta a pszichiáterem, hogy ez is egyfajta függőség, és ugyanúgy ahogy a szerfüggők sem úgy vannak hogy akkor mától nem használok, ugyanez van az önsértéssel. És ezt nem a levegőből kapta, vannak erre vonatkozó kutatások, amit azt mutatták, hogy ugyanolyan neurobiológiai elváltozásokat csinál az önsértés (dopamin felszabadulás) mint a szerhasználatnál.

2022. jún. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Gyengeség és hülyeség vagdosni magad! Menj el edzeni. Tereld el a figyelmet. Koncentrálj a sikerre. Ne hajtsd túl magad! De ha kint mozognál a friss levegőn. Elkezdenének bizonyos hormonok termelodni... Stb. És talán a vagdosási hajlamos is elillanna. Persze, mondani könnyű. De kapd össze magad!
2022. jún. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyengeséggel erősen vitatkoznék, viszont az edzés tényleg tud segíteni. Nekem ezt javasolta a pszichológusom, sőt sokszor cseszegetett is, hogy kérdezte hogy elkezdtem e már sportolni. Nem azt mondom, hogy megoldotta a problémát, de sokat oldott a feszültségemen.Kitartás!
2022. jún. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!