Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezdeményezzek egy...

Hogyan kezdeményezzek egy pszichológusnál? Hogyan mondhatnám el, mi az ami bánt?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, férfi. Azthiszem pszichológusra lenne szükségem. Magán életi problémáim vannak. Csak beszélgetni szeretnék, de nem tudom, hogyan tudnám elmomdani a történetem. Nagyon nehezen nyílok meg bárkinek. Félek, hogy időpontot kérnék, és nem is tudnám, hogy mit mondanék, félnék.

Ti, akik jártatok pszichológushoz, hogyan kezdődött a dolog? Milyen gyakran jártok hozzá, mennyi ideig tart egy alkalom, és miről is beszéltek?



2022. jún. 26. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ő tudja. Az a szakmája. Bízd rá magad.
2022. jún. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem megtetszett egy csinos pszichológusnő:) De ha csak úgy mész mint páciens, nem kell kezdeményezni, majd ő irányít, és majd mondja hogy mikről beszélj.
2022. jún. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt fogja kérdezni, miben segíthet. Vagyis az első néhány mondatot, a problémád mibenlétét készítsd össze. Aztán rá fog kérdezni a körülményeidre, kivel élsz, mit dolgozol. Szóba fog kerülni a felnevelő családod is. Az ismerkedő alkalmak után az általad vitt problémát fogjátok körbejárni, de ha történik valami fontos esemény, azt is szóbahozhatod. Általában heti 1 alkalommal dolgoznak, ami legtöbbjüknél 50 perc.
2022. jún. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem úgy kezdte hogy bemutatkozott, majd megkért hogy meséljek magamról. Kislanyos zavaromban még a nevem sem jött ki a számon, aztán elkezdte. Merre nőttem fel? Hol születtem? Kik a fontos emberek számomra??? És igy tovabb es igy tovabb. Szepen kialakul minden egy pillanat alatt. Utana mar jon az emberbol... ☺️
2022. jún. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És segített? Jobb lesz, hogy van akinek elmondhatsz mindent? Tud segíteni, hogyan tegyem túl magam dolgokon?
2022. jún. 27. 21:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Még nekem sem letsiztult a dolog, 2x voltam. De remélem. Nagyon remélem, mert ha nem segít valaki megfogok bolondulni😬
2022. jún. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jobb lesz, ezek a belülről feszítő dolgok kikívánkoznak az emberből. Már a probléma megosztása is csökkenti a feszültséget. Aztán mikor már nagyfokú a bizalom, lehet keresni és az ő támogatásával kipróbálni megoldásokat. De csak olyanhoz menj, aki szimpatikus, mert ha nincs meg a harmónia, nem működik.
2022. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!