Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterhez vagy pszichológ...

Pszichiáterhez vagy pszichológushoz forduljak ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Alapjában kis gyerekkoromban kezdődött minden,egy nem törődöm anyával es egy alkesz apával aki vert rendszeresen.Általa sok trauma lett.Aztán lelépett "apa",anya meg hát ugye nem törődött úgy velem.és sose mutatta ki mit érez,hogy szeret vagy bármit.Sose beszéltük meg hogy mi történt akkor.És utánna rengeteget változtam,dührohamaim lettek amik mai napig is előfordulnak.Mostmeg ott tartok hogy szorongok az emberek közelében,remegek.még itthon is amikor egyedül vagyok.Hajam is szoktam tépkedni valamiért.Befelé fordultam mostanában nagyon,nincs semmihez kedvem.Csak fekszem egész nap.És vagy sírok vagy a falat nézem.Már hetek óta ez megy és nem bírom,olyan szinten változik a hangulatom is.Múltkor nagy stressz miatt mintha bekattantam volna és megindultam hogy most kinyírom magam.Sőtt egyre többször jár ez a fejemben.Legalabb nem lennék teher senkinek.Egyébként felnőtt még most se vagyok korban
2022. jún. 24. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
A hajtépés és az öngyilkossági késztetés miatt határeset. De én azt szoktam mondani, hogy kezdd klinikai szakpszichológusnál, és ha ő úgy találja, továbbutal pszichiáterhez. De ha nem vagy 18, akkor államihoz mész? Akkor abból pszichiáter lesz.
2022. jún. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

Orvoshoz.


A beszélgetős, büfé papírossal mit akarsz?

2022. jún. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Háziorvosodhoz, ő beutal a megfelelő helyre
2022. jún. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%

2-es, baromian nem vagy képben a pszichológia szakot illetően! Ha vért pisilnél, se tudnád elvégezni! A pszichológus nem beszélget, mint a zserbónénik, hanem tervezett, irányított szakszerű terápiát folytat tudományos alapokon.

A háziorvossal totál fölösleges az időt húzni, a pszichiátriai szakrendelésre nem kell beutaló.

2022. jún. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%
Igazából ha elmész egy pszichológushoz és elmeséled neki a dolgokat ő eltudja dönteni, hogy tud-e segíteni vagy tovább küld egy pszichiáterhez ha úgy látja, hogy ide más is kell.
2022. jún. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!