Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire fér bele, hogy nem...

Mennyire fér bele, hogy nem mondtam el anyámnak, hogy terápiára jártam?

Figyelt kérdés

29 éves férfi vagyok, de még a szülői házban élek. Apám nem él már pár éve. Dolgozom, és van jövedelmem, de elakadásaim vannak az életben. Ezért jártam online terápiára úgy, hogy a munkahelyemről jelentkeztem be Skype-on munkaidő után a terápiára, de egy olyan irodába kerültem át pár hónapja ahonnan hangszigetelési problémák miatt nem tudtam volna megoldani a terápiát, így abbahagytam.


Ma a két évvel fiatalabb már elköltözött, és házas öcsémmel beszélgettem erről, és szerinte el kellett volna mondanom anyának, és véleménye szerint a szintén terapeuta szomszédunknak (nem ő volt a terapeutám) nincs igaza abban, hogy ezt titkolnom kellett volna. Sőt szerinte a terapeutámnak beszélnie kellett volna anyámmal is, mert ő jobban ismer, jobban tudja, hogy mi lenne jó nekem, és jobban el tudja mondani mint én, mert én csak torzítok.


Tavaly jártam itthonról is online terápiára akkor itthonról, de anya abba nagyon bele akart volna folyni, kérdezgetni, hogy mi van stb. Ezért döntöttem emellett a megoldás mellett. Helyben sajnos nem online pszichológus nem nagyon van.



2022. jún. 25. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell elmondani anyádnak, a terapnak meg pláne nem kell anyádat bevonni semmibe. Nem családterápiára mentél, hanem egyéni terápiába. Ne engedd, hogy az öcséd gyerekként kezeljen. És anyádnak se engedd meg ugyanezt.
2022. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédnak? Az öcséddel is vannak gondok!

Anyádnak legfeljebb azért mondhatnád el, hogy tudja, hogy foglalkozol magaddal, de ha nem szeretnéd teljesen szükségtelen, az meg nevetséges, hogy ő majd helyetted elmondja, hogy mi a problémád. A pszichológusnak téged kell kibontania, és ha még torzítasz is, az majd ő helyreteszi, a beszélgetések alatt úgyis ki fog jönni, ha így lenne.

2022. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Húde el kéne költöznöd! Meddig akarsz még gyerek maradni?!

Egy normális családban akár lehetne is beszélni a terápiáról, de természetesen nem kell, viszont a tiétek, az öcséddel az élen nem normális család.

A terapeuta hál'istennek nem fog az anyáddal beszélni, mert te vagy a kliense. Őt a te látásmódod érdekli, nem az anyádé. Nincs objektív igazság.

2022. jún. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Öcsém nem hülye, csak reál területen dolgozik, reál diplomája van. Így a pszichoterápiák működése sötét terület számára. A szomszéddal én beszéltem csak korábban, mert ő is szakember, a terápia előtt kikértem a tanácsát, ő nem magyar, így szerencsére anyám nem is tudna beszélni vele. Öcsém más településen él. Nálam is tervben van.
2022. jún. 25. 21:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát elég lassacskán tervezel. Teljesen más lenne az életminőséged, ha a magad helyén élnél, vagyis független felnőtt férfiként.
2022. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!