Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Cipralex antidepresszáns...

A Cipralex antidepresszáns csökkenti a szexuális vágyat?

Figyelt kérdés
Egy fél Cipralexet szedek reggel

2022. jún. 27. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
94%
Az SSRI (mint amilyen a ciprex is) teljesen töbkre tudja tenni az ember szexuális életèt, igen. De ettől még nem biztos, hogy ez nálad is előjönne. Van akinek előjön de 1-2 honap után elmúlik, másnak végig fennáll a kezelés alatt
2022. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én régen Scippát szedtem, az is antidepresszáns. Nekem konkrétan szétverte a szexuális életemet, de úgy ahogy van.


Ahogy olvasom most a gyógyszerek leírását, a Scippa és a Cipralex is eszcitaloprám tartalmú gyógyszer, szóval eléggé hasonló a kettő.


Azért kezdtem el szedni mert szorongásos pánik cucc jött elő nálam miután elkapta a covidot az egész család. Borzasztó érzés volt, remegtem, pánikoltam egész nap, és hát ezt írta fel a pszichiáter.


Néhány hét után éreztem a hatását. Úgy éreztem meggyógyultam, tehát ezek a pszichikai dolgok már nem voltak a mindennapjaim részei, mondhatni kicsattantam annyira helyretett a gyógyszer. Az összes tünetem elmúlt.


Viszont jöttek új mellékhatások...


Méghozzá az, hogy a szexuális életemet szerte széjjel vágta az egész..


Merevedési gondjaim lettek, eléggé számottevően, és az érzett orgazmus is kb 10-12%-os volt, tehát kb így tudnám leírni. Nem éreztem az orgazmust olyan szinten mint előtte. Mintha egy kis gyenge utánzat kis valamike lett volna. Ráadásul nem is kívántam semmilyen formáját sem a szexualitásnak úgy mint előtte.. 3 fronton vágott tehát oda, elég keményen ez a dolog.


Férfiként ezt borzasztóan éltem meg. Úgyhogy elhatároztam hogy oké, lehet itt viccelni a fejemmel meg a pánikkal meg a szorongással, de a szexuális életem az már nem vicc, úgyhogy lejöttem a scippáról.


Eleinte jöttek ilyen áramütés szerű tünetek az egész testemben, akkor azt hittem visszajöttek azok a bajok amiket annó elnyomott a gyógyszer, de olvastam a neten hogy ez csak átmeneti, a lejövetel velejárója, kb 1 hónap alatt elmúlt és onnantól küzdök a bajaimmal inkább, mert annyit nem ér nekem legalábbis hogy tönkretegye a szexuális életemet.


Szóval azóta sem szedek ilyesmit. A pánik, szorongás és mérhetetlen stressz a munkám miatt a mindennapok része, de már próbálom magam gyógyítgatni, nyugtatgatni más eszközökkel, módszerekkel.

Nem könnyű, de hát na, van motivációm. :D

2022. jún. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!