Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus vagy pszichiáter...

Pszichológus vagy pszichiáter lenne a megfelelőbb?

Figyelt kérdés
Úgy érzem segítségre lenne szükségem, de nemtudom hogyan tudnék eljutni, és melyik lenne a megfelelőbb. Szüleim tudta nélkül szeretnék elmenni. Nagyon sokat szorongok, előfordult már, hogy ment a hasam is miatta.Elkezdek remegni, és kényszert érzek arra, hogy bántsam magam.(vagdosás) Ma se tudtam megállni. Nagyon sok a feldolgozatlan trauma az életemben, elment a kedvem/érdeklődésem mindentől és mindenkitől. Nagyon elhanyagolom a dolgaimat, magamat is. Jövőmet kilátástalannak látom. Úgy érzem, hogy jobb lenne nélkülem. A múltam hibái megkeserítik az életem, alig merek utcára menni, egyből betalálnak és bántanak. Nem érzem azt, hogy bárki is igazán mellettem lenne, és törődne velem. Nagy vonalakban ennyi. Ha valaki végig olvasta az mit javasolna? Pszichológus vagy pszichiáter? És mehetek szüleim tudta nélkül is? 17/L
2022. jún. 28. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz menj,16 éves kortól mehetsz szülő nélkül is.

Ha ő úgy gondolja ,úgyis el fog küldeni pszichiáterhez.

Habár sokkal jobb lenne,ha valamelyik szülőddel mennél.sokkal jobb ha valaki melletted áll.

2022. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos szüleim pont, hogy nem akarnának elvinni. És egy része a problémáimnak hozzájuk köthető.
2022. jún. 28. 22:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus
2022. jún. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!