Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegséget "diagnosztizál...

Pánikbetegséget "diagnosztizáltak", Dunakeszi, Fót, Mogyoród, vonzáskörzetében jó szakember? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A héten pánikbetegséget diagnosztizáltak nálam, bár csak EKG vizsgálat volt, meg a pszichiáternél töltött 15-20 perc, míg kiírta a xanaxot, meg a scippát. De nem mertem eddig egyiket sem bevenni, főleg a Scippát, antidepresszáns.. Ha valaki esetleg tud itt Mogyoród, Dunakeszi, Fót, vonzáskörzetében egy jó pszichológust/pszichiátert, aki kifejezetten az ilyen szorongásos, pánikzavaros emberekkel foglalkozik, és nem is oly drága, az kérem, hogy írja le nekem, hogy hol található és ki az.. Nem szeretnék gyógyszert szedni addig, amíg nem látott más orvos is. Igaz, hét elején kezdődött a roham, de még a mai napig érzem a fejemben ezt a furcsa érzést, és néha úgy érzem megint elkap a roham, de talán tudtam eddig kontrollálni, vagy csak szerencsém volt. Kérem, írjatok nekem egy jó szakembert!! Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Üdv.



2017. nov. 30. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
hogy mi indította be a pánikod azt tudod? mitől félsz? ebből az irányból nem tudod feldolgozni a dolgot? gyógyszer csak függőséget okoz
2017. nov. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom mi indíthatta be. Voltam egy helyen hétvégén, azt hittem, hogy ott bedrogoztak, megmérgeztek. De ezt csak a roham után hittem, ami vasárnap lefekvés előtt történt meg, mikor Én már aludni készültem.. Bár ettől függetlenül lehetséges sajnos. De a probléma már itt van, és megoldást keresek, félek...
2017. nov. 30. 17:43
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Szakorvos állapította meg a betegséget a kérdezőnél, és ő írta a gyógyszert is. Persze azonnal be kell írnia valami kis semmihez sem értőnek, hogy nehogy szedje a gyógyszerét a beteg. Ha elkezded szedni a gyógyszered, és betartod az orvos utasításait, van esélyed, hogy 3 hónap múlva elfelejted a pánikbetegséget. De ha sokáig vacillálsz, akkor csak romlani fog az állapotod.
2017. nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, csak félek, mert a Scippa az első 2 hétben felerősítheti a rohamokat.. És mi van ha csak ennyi volt, és nem lesz már olyan mértékű??? Bár ezt az érzést megakarom szüntetni, és félek az újabb rohamtól, nem akarok egy ördögi körben ragadni.
2017. nov. 30. 17:57
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Egy pánikroham még nem pánikbetegség, de még három roham sem. Millió+1 módszer van a szorongás leküzdésére, de a pszichomókusok ezeket nem szeretik elmesélni, mert a gyógyszeriparral vannak érdek kapcsolatban,és az eladott nyugtató receptekért komoly jutalékokat kapnak! Engem hetek alatt gyógyszerfüggővé tettek, majd megdöglöttem, mire le tudtam őket tenni. És most el fogom mesélni, hogy hogyan lehet leküzdeni a pánikot. Ja és teljesen ingyen, nem 15 ezerért óránként! 1. Tudatosítsd magadban, hogy a pánik csak egy adrenalinfröccs a vérben, ami nagyon kellemetlen, de nem öl meg. 2. Ha jön a roham, ne ess kétségbe. Tapasztald, hogy fizikailag feszült vagy, de lelkileg maradj nyugodt. A feszkót nem drogokkal kell elfojtani, hanem ki kell adni magadból. Kiválóan le lehet vezetni sporttal, vagy bármilyen aktív mozgással. Ez lehet futás, bicajozás, de akár fa vágás is. Ettől kimerül az adrenalin, és megnyugszol. Ha pl boltban jön rád, akkor csak sétálgass kicsit, max menj ki a levegőre.3. Relaxálni, meditálni is lehet napi szinten is.4. Semmiképp ne kerüld a félelmetes szituációkat, hanem direkt menj bele. 5. Kávé, kóla, alkohol felejtős, fokozza a szorongást.6. Csinálj kellemes, megnyugtató tevékenységeket. Olvasás, vígjátékok, kisállatokkal játék, kreatív hobbik, stb.7 figyelemelterelés. Ne azt lesegesd, hogy mennyire vagy feszült, hanem kifelé koncentrálj. 8. Szex, szerelem, gyengédség, boldogságos órák, barátok, barátnők.

Elmondom, hogy a nyugtató elvonás utóhatásaként most is szorongok, mint az atom, csak épp leszarom. Kellemetlen, de semmi bajom se lesz tőle. Szóval fejben döntsd el, hogy semmi bajod, csak időnként jobban izgulsz a normálisnál. A színészek ezt lámpaláznak hívják, és kifejezetten szeretik érezni. Túl van hypolva ez a pánik dolog, Mindig is volt, és lesz is, amíg csak ember él a Földön, mert az élet része. Nem kell rá drogokat szedni. El fog múlni. Jobbulást, kitartás!

2017. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazad van. Látod, Én is ettől félek, hogy ki sem vizsgáltak olyan mértékben, ami számomra nyugtatót lenne.

Amiket leírtál nagyon hasznosak, és nagyon szépen köszönöm is a segítséget, habár még pont mindennek az ellenkezőjét csinálom amiket leírtál. Folyton magam figyelem stb... De igazad van teljes mértékben. Hála istennek van két kistestű kutyánk is, az egyik az itt is alszik velem mindig, és valóban, amikor vele játszottam így visszagondolva, teljesen jól éreztem magam, mert nem gondoltam rá. Tehát a tanácsok amiket adtál, nagyon hasznosak, és úgy érzem, hogy be is fogom iktatni, ill. megfogadom őket! Még egyszer nagyon köszönöm. Mindenkinek hogy időt szántatok rám.

2017. nov. 30. 18:22
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

#3 te ostaba nyomorék, te aztán tudod miről beszélsz, olvass utána a xanaxnak te szerencsétlen


:D

2017. nov. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Scippa sokkal rosszabb #7
2017. nov. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De nagy állat vagy te 7 es. Gondolom, megint be vagy állva, ahogy lenni szoktál. Te meg kedves kérdező, döntsd el, mit csinálsz. A pánikbetegséget nem lehet kijátszani. Szedni kell a gyógyszert, és közben meg elkerülni a stresszre hajlamosító helyzeteket. A kettő együtt fog hatni. A gyógyszerek nem fognak meggyógyítani, viszont esélyt és időt adnak a szervezetnek a gyógyulásra.
2017. nov. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!