Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok nem ítélkezhe...

A pszichológusok nem ítélkezhetnek a páciens problémáin?

Figyelt kérdés
Pszichológusra lenne szükségem. Hatalmas bennem a szégyenérzet, mindennel kapcsolatban is és szociális szorongásom van. A pszichológusnak, hogy kell kezelnie a pácienst?

2022. jan. 3. 11:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jó pszichológusnak nem szabad ítélkeznie. Ha ezt tapasztalod, akkor azonnal keress másikat. A terápiának nem az a lényege, hogy a pszichológus megerősítse a szégyenérzeted és méginkább elfojtsd magadban azokat a dolgokat, hanem hogy elfogadóan meghallgasson és együtt megoldjátok a problémákat.

Én most a második pszichológusomnál vagyok és az év legjobb döntése volt váltani. Nagyon kedves, türelmes és elfogadó. Ha mondok neki valamit, amit nagyon kínosnak érzek, szégyenlek, mindig félek, hogy milyen reflektálást kapok, mint az elsőnél. Ehelyett a mostani elgondolkodik, mosolyog, rákérdez konkrétabb dolgokra és engem gondolkodásra ösztönöz, hogy vajon ez miért lehet vagy miért érzem szégyennek azt a dolgot. Sok dologra rá lehet jönni a saját működéseddel kapcsolatban, ha jó terapeutát választasz.

2022. jan. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%
A pszichológus nem fog tanácsot adni, csak megfelelő kérdésekkel és az általad adott válaszokkal próbálja ráirányítani a figyelmedet, hogy mit változtass. Ő maga nem mondja ki, nem javasol semmit. Neked magadnak kell rájönnöd a javulás útjára.
2022. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!