Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy küzdhetném le ezt a...

Hogy küzdhetném le ezt a szorongás?

Figyelt kérdés

Emberek között jön elő általában, vagy ismeretlen helyen pl.beülünk egy kínai étterembe ahol nem voltam még (mert ahol voltam ott általában minden oké) meg mondjuk épp egyedül vagyunk és pont esznek a tulajok mellettünk akkor olyan szorongást érzek, hogy alig bírok enni, szinte azon pörög az agyam, hogy bármikor kinevethetnek, kibeszélnek amikor épp nyelek pl.néha tök sokáig beszélnek de van, hogy síri csend van a kis étteremben és ekkor tör rám a szorongás.

Van hogy megszólalni alig merek, csomó van a torkomban, mozdulni sem merek néha.

Mintha úgy érezném hogy folyamatosan rám néznének pedig néha oda néztem és senki le se sz.rt...pont hogy az lenne a jó ha senki le se szrna de fejemben állandóan az az érzet van, hogy folyamatosan engem lesnek, bármikor rajtam pletykálnak, sugdolóznak, de nem csak kínai étteremben fordult elő ez..., és a legjelentéktelenebb hiba miatt is pl.étterem után állandóan nézem nehogy maszatos mardajon a szám de valahogy hiába látom, hogy tiszta mégis bevillan, mi van ha azon nevetnek, amiatt néznek furán?

Villamoson is néha elfordítom a fejem valakire és látom, hogy bámul ilyenkor nem olyanok jutnak eszembe hogy ő is ugyanúgy felém fordult és elbambult rajtam hanem olyanok hogy biztos valami az arcomon van amiatt néz furán, esetleg szagos vagyok még ha nem is, furcsának talál...stb ilyen neagatív gondolatok és szorongok..

Vannak napok amikor egyáltalán nincs ez a szorongás, tök nyugodt vagyok, a gondolataim is azok, ha nevetnek is tudom azt hinni hogy nem rajtam hanem épp egymással beszéltek stb...hogy lehetne teljesen leküzdeni?

De nem csak az evés rész miatt szorongok hanem bármi miatt ami rajtam kicsit is fura lehet azt úgy élem meg mint valami óriás szégyen, amúgy a valóság semennyire nem ilyen, csak a fejemben és más nem érti meg miért problémázok ilyeneken, pedig teljesen átlagosan öltözködök, hajamat is normálisan hordom...

Mostanában azért próbálom magamtól is leküzdeni, pl.máshogy gondolkodok, van amikor sikerül de utána vissza esek...Hogy küzdhetném le ezt a szorongás? Ezt szorongásnak nevezik?

24N vagyok.



2022. júl. 3. 05:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az okokat nem írtad meg, pedig azt tudni kellene. Ha gondolod, írj nyugodtan privit, hisz nyilván ezeket nem könnyű leírni
2022. júl. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj ki valamilyen relaxációt. Pl. 1 percig a levegoveteledre fókuszálsz. De neten is találni gyakorlatokat. Azt gyakorold sokat es ha mar jol megy, kepzeld el a helyzetet, amiben szorongsz, eld at amennyire csak lehet. Majd relaxálj a begyakorolt technikaval. Ha ez is jol megy valaszd ki a legkevésbé szorongató helyzetet, pl. a tömegközlekedést és ott próbáld a relaxációt. Így, lépcsőzetesen haladj a legfélelmetesebb helyzetig.

Ez sok idő, sok gyakorlás, és ha egyedül nem megy, keress fel egy pszichológust, aki kísérhet ebben.

2022. júl. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Kíváncsi lennék miből alakul ez ki. A testvéremen is észlelek hasonlókat. Bár úgy látom próbálja leküzdeni, és erőltetten akar vagányabbnak tűnni, ami viszont röhejes.

Nem tudom mi a megoldás erre, valószínűleg egy pszichológus segítene. De az ilyen emberekről mindig azt hiszem, hogy a világ közepének érzik magukat, pedig tényleg, a mai világban a kutya sem figyel rád.

2022. júl. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Iskolában szekáltak régen, lehet ebből alakult ki. 2 sulit váltottam mire sikerült jó iskolát találni, előtte olyan szinten szekáltak hogy már nem bírtam és eljöttem onnan. Szerencsére nem fizikálisan de durva volt és mai napig bennem maradt talán. KIközösítés, gúnyolódás stb...nehezen illeszkedtem be, egy lány még ellenem hangolt mindenkit mert közeledtem elé barátkozás célból ami egy darabig ment de utána lehet úgy érezte zaklatom de nem mondott semmit én meg nem értettem mi lelte őt...kb kibeszélt a hátam mögött néha úgy hogy fél centire voltam tőle....


3. De az ilyen emberekről mindig azt hiszem, hogy a világ közepének érzik magukat, pedig tényleg, a mai világban a kutya sem figyel rád.


Ahogy írtam aki nem éli ezt át máshogy látja a dolgokat mint én...A világ közepének érezni dologban van valami de pont hogy én nem akarom ezt, nem akarok a világ közepe lenni és ez kicsit erős túlzás, csak az agyam valahogy úgy fogja fel mintha biztos rajtam nevetnek, biztos valami röhejes van rajtam stb az adott szituációkban...negatívumként és nem úgy mint ha örülnék ha világ közepe lennék vagy ezzel dicsekednék.

2022. júl. 3. 07:27
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
4-es kommentre: Nem bántásból írtam, csak hát tényleg, ezt kívülállóként nem érti meg úgy egy ember. Viszont simán lehet tényleg attől, amit a suliban átéltél. (Rettenetesen gyűlölöm azokat a kölyköket, akik másokat piszkálnak.) Ezt kellene először rendbetenni, és biztos, hogy sokat javulna a helyzet. Manapság pedig elmenni egy pszichológushoz, aki segít ebben, nem gáz. A helyedben keresnék egy jó szakembert.
2022. júl. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5.Nem bántásnak vettem, valahogy így van igen :) sajnos..:/

De tényleg el akarom felejteni azokat az időket...úgy néz ki pszichológus nélkül nem fog menni igaz? Hát sztkban csak találok valakit. Sok minden van ami zavar de ha nem szorongnék ennyire emberek között, simán tudnék nyugodt életet élni, sőt az egyik évek óta tartó fóbiám kezd már szépen lassan elmúlni, talán ez is idővel. De ennek is kellett jó sok idő mire elmúló félbe érkezett és elég nagy megkönnyebülést érzek hogy az a fóbia kezd elmúlni és magamtól sikerült.

2022. júl. 3. 07:43
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy menne nélküle is, de minek várnál arra? Ha rendes tag a doki, akkor tök jól kibeszéled majd ezeket nála, már az egy megkönnyebbülés, aztán rávezet a helyes útra. Pikk-pakk túl leszel rajta, és sokkal jobb lesz utána.
2022. júl. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem várnék vele, fontolgatom csak valahogy eddig nem jutottmam el oda, pedig kéne más miatt is :D..élek elmenni pedig voltam többször fogorvosnál, nőgyógyászaton, nem értem ettől miért tartok..
2022. júl. 3. 07:49
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

Én a kérdésre válaszoltam, egy köszi azért jól esett volna, hiszen időt szántam rá, hogy segítsek.

2-es voltam.

2022. júl. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9.Köszi!...minden választ értékeltem amúgy, nem gondoltam hogy baj ha nem válaszolok mindre..O_O
2022. júl. 3. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!